Ford’un bir tane vahim ticari üssü Türkiye

Dünyanın arz çok satılan otomobili Toyota Corolla’nın 12’nci nesli Toyota Iş Merkezi Kar showroomlarında hayranlarının okkalı ilgisiyle buluştu. Toyota’nın Bakir Global Mimarisi TNGA GA-C platformunda tasarlanan Corolla, henüz hararetli ve daha prestijli duruşuyla tekmil dikkatleri konusunda çekiyor.

Üretilmeye başlandığı 1966 yılından bu güne büyüklüğünde umum dünyada 46 milyon adetten aşkın yeğleme edilen ‘Efsane Model’ Corolla, bakir özellikleriyle kaza yapma riskini minimuma indiren genişlik gelişmiş düzenlilik özellikleri ve faik teknolojisiyle sedan otomobillerin standartlarını baştan belirliyor.

Koy Köprüsü girişi Edirnekapı’dahi meydan kayran Toyota Plaza Kar Umumi Müdürü Hedef Kesimal, Toyota’nın yekpare dünyada anbean kalan hibrit talebini, elan açık çevreci modelleriyle karşılamaya devam ettiğini söyledi.

Toyota’nın melez teknolojisinin avangart ve lider markası olduğunu belirten Gaye Kesimal, bakir Corolla’yla ilişik, “Bakir Corolla’üstelik kişi kendini yükleme fail hibrit teknolojisine da kayran veriliyor. Corolla Hybrid, kişi kendini yükleme eden 122 hp yavaş üreten 1.8 litrelik melez motora eş. Sayı Farkı mahrukat tüketimi 100 kilometrede 3.4 litre. Corolla bir zamanda 132 beygirlik 1.6 litrelik benzinli motorla bile satışa sunuluyor. Benzinli versiyonun ise tüketimi 5.7 litre… Melez versiyonda standart adına; geliştirilmiş düzenlilik sistemi Toyota Safety Sense, ahenktar cep telefonları üzere kablosuz yükleme ünitesi, koşa bölgeli tabiatıyla iklimleme cihazı ve kendiliğinden namına katlanılabilir canip aynalar ile elektronik park freni meydan alıyor” dedi.

Toyota Plaza Kar Umumi Müdürü Kasıt Kesimal, eskimemiş evlat Toyota Corolla’nın benzinli versiyonunun (hurda teşvikli yerine) 95 bin 700 TL’den, melez versiyonunun ise ÖTV teşviki yardımıyla 137 bin 500 TL’den satışa sunulduğunu söyledi.

Share: