Futbolcular amacıyla zihinsel esenlik sigortası

FINANSGUNDEM.COM – DIŞ DUYUM SERVİSİ

Futbolcuların yaşadığı problemleri “birinci dünya” problemleri adına tanımlayıp görmezden gelmek çokça bayağı. Hangi birlikte olsa, bu multi milyonerlerin ne sorunları tür? Ekstrem evlerde yaşıyorlar, acul arabalara biniyorlar ve bir nice kişinin hayalini kurduğu benzeri gelişim yapıyorlar.

Fakat cemi futbolcular bu Birinci Lig hayatını yaşamıyor ve ast gruplarda sahn finansal olarak saksı etmesi elan pres aynı ağıl gelebilir. Esasen, şöhretin ve ışıntı ışıkları altında olmanın bedeli berenarı gösterişli ve bu yıldızların hepimiz kadar aileleri, sağlık sorunları ve problemleri var.

insurancebusinessmag.com’un haberine göre dev sigorta şirketi Gallagher tamlık bunları göz uğrunda bulundurarak, hevesli futbolcu sigorta paketinin kapsamını genişletti ve zihinsel esenlik hizmetlerini dahi pakete karışma etti.

Şirket kullanılmamış paketi duyururken, Aç Futbolcular Birliği (PFA)’dan gelen raporlarda 2013-2018 yılları ortada, futbolculardan zihnî afiyet hizmetlerine olan talebin altı kat arttığını söyledi. Demincek Gallagher tedavi için 10,000 sterlinlik teminat veriyor ve terapiye 24 saat muvasala imkanı tanıyor.

Gallager çıkışlı Michael Owen “temas dört kişiden biri ayrımsız zihinsel keyif problemi yaşıyor ve nüfusun %10’u depresyonla baş ediyor” dedi. Açıklamasının devamında, “zihinsel sağllık konusunda ayrımcılık yok ve bu istatistiksel verilerle, profesyonel ayak topu kulüpleri, oyuncularının zihinsel sağlığını hafife alamaz. Onlar için aceleci ve akıllıca tedaviye erişim çok balaban” ifadelerini kullandı.

Owen, “son yıllarda, sektörde zihinsel keyif konularına yaklaşımda balaban ayrımsız değiş meydana geldi. Futbol dünyasında birlikte zihnî afiyet sorunlarına otama arayışı değişiyor. Alelhusus üstelik İngiltere Prensi William’ın ‘Heads Up’ isimli kampanyası, ihtiyacı olanlara destek veriyor ve efdal profilli oyunculara zat zihinsel sağlık sorunlarından bahsetmeleri çağrısı yapıyor” dedi.

Şirkete bakarak, sundukları ürünün pazarda bire bir aynı henüz yok ve zihnî afiyet sigortasını, futbolculara kariyerlerini sonlandıracak ayrımsız yanılma, ilçe ya de hastalık geçirmeleri durumunda yapılacak ödemeye karışma ediyorlar. Paket tıpkısı zamanda ferdî varlıklara da yüksek kızıl sigorta uyguluyor.

Rum Sigorta evden çalışanlarına destek paketi gönderiyor

 

Sigorta çalışanlarının can kuşu sağlığı tehlikede

 

Moody’s’den sigorta şirketlerine perese uyarısı

 

Share: