Gaziantep’te iştirakçi, işyar ve emekliler üzere 14 bin konutluk proje

Belediye Reisi Fatma Delice, planlı lansmandaki konuşmasında, toplumsal belediyecilik anlayışıyla akıntı ettiklerini söyledi.

bahis konusu projenin hür teşebbüs aksiyon birliğiyle yapılacağını rapor eden Delimsirek, şöyle konuştu:

“İlk etapta Kuzeyşehir’e ve Güneyşehir’e 300 ev, Kızılhisar bölgesine bile 340 basamak yapılacak. Site genelinde müteharrik iştirakçi, vazifeli ve mütekait vatandaşlar, makul ifa koşullarıyla eş sahibi olacak. Dirimsel-masraf tablosuna bakarak ödeme planının hazırlanacağı projede, yeryüzü geç 15 Ilkgüz’üstelik kadar yöre talepler toplanmaya başlanacak. Bürokratik işlemlerinin büyükşehir aracılığıyla yapıldığı, iki yılda de göz etme şartını getirdiğimiz bir sistemi hayata geçiriyoruz. İstenilen sürede bunun yapılması kayıt. Ters taktirde sorumlular sistemin dışında kalacak. Bunun birlikte kira ve basamak fiyatlarını adi koparmak için arsa maliyetlerinin hepsini biz göğüslüyoruz.”

YANLIŞSIZ Fırka Gaziantep Saylav Nejat Koçer de emeği geçenlere teşekkür etti.

Kentin gelişigüzel anlamda çabuk büyüdüğünü tamlayan Koçer, “Şehrimizin sunma mefret konularından birisi konut açığı. Gaziantep Büyükşehir Belediyesinin attığı bu adımı haddinden fazla kızıl ve düşündürücü bulduğumuzu söylemek istiyorum.” diyerek konuştu.

SELIM Öğür Gaziantep Mebus Yoğunluk Bakbak birlikte kentin sorunlarıyla yakından ilgilendiklerini söyleyerek “Gaziantep büyük bire bir şehir, konuttaki sorunların altından kalkacağız. Bu anlamda yeni projemizin üstelik eşsiz olduğuna inanıyorum.” ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından Büyükşehir Belediyesi Umumi Sekreteri Sezer Evren bile projenin detaylarına ilgili yemek gerçekleştirdi. Âlem, proje kapsamında Kuzeyşehir’bile 10 bin 400, Güneyşehir’dahi 2 bin 850 ve Kızılhisar bölgesinde ise 750 yıpranmamış bölük yapılacağını bildirdi.

Gaziantep’den 7 ayda 5,5 milyar dolarlık ihracat

 

Gaziantep’te PKK operasyonu: 12 murakabe

 

Share: