ABD’de MBA endeksleri karışık seyretti

MBA’nın yayımladığı ve ForeksHaber ile mail marifetiyle paylaştığı haftalık rapora bakarak, satınalma endeksi yüzde 7,9 artışla 305,7 puan olurken, refinansman endeksi yüzde 3,1 düşüşle 2.276,3 puana geldi.

Mortgage faizleri 30 yıllık yüzde 3,64 (Önceki %3,52), 15 almanak yüzdelik 2,95 (Esbak %2,73), 5 yıllık ARM faizi yüzde 3,04 (Geçmiş %3,03), 30 yıllık jumbo faizi yüzde 3,54 (Geçmiş %3,50) oldu.

Bilgelik Notları:

– Mortgage meydan endeksi haftalık bilcümle mortgage başvurularını kapsıyor. Bu başvurular süresince mübayaa ya birlikte refinansman amacıyla yapılan hep geleneksel ve ihtişam kurumlarına başvurularla sabit ve değişebilir faizli mortgage kredileri vadi alıyor.

– MBA satınalma endeksi, biricik aile konutlarının satın alınması amacıyla yapılan bilcümle başvuruları kapsıyor. Fihrist, amacına uygun adına geleneksel ve amme kredileri tutmak için piyasadaki bütün ürünleri içeriyor. Indeks, var olan ev satışlarını gösteren inanılır bire bir nişane olarak kabul ediliyor.

– MBA refinansman endeksi, var olan mortgage kredilerinden refinansman için güven kurumlarına yapılan bütün başvuruları kapsıyor. Indeks, tamam refinansman için yapılan mortgage cesaret faaliyetleri amacıyla ferah bir alamet yerine değerlendiriliyor.

– Araştırma 14 Sülale ile sona eren haftayı kapsıyor.

ÇAKER vadeli endekslerde alnaç üst

 

ÇAKER’de para şişkinliği uyarılarına yenileri ekleniyor

 

Share: