Gelinimin “beni kurtarın” sesi kulağımdan hiç gitmiyor

Kahramanmaraş merkezli depremlere memleketleri Adıyaman’dahi yakalanan ve 8 saat sonraları enkazdan çıkarılan 60 yaşındaki Hatice Yılmaz, “Gelinimi kurtaramadık. Saat 4’e kadar beni kurtarın diye bağırdı ama onu kurtaramadık. Sesi kulağımdan on paralık gitmiyor” dedi.

Adıyaman’dahi depresyon altından 8 saat bilahare sıhhatli çıkarılan ve Yozgat’ın Çekerek ilçesinde kaza ve şehremaneti marifetiyle tıpkısı eve yerleştirilen Hatice Yılmayan ve ailesi yaşadıklarını anlattı.

8 saat enkazda kaldım

8 saat sonraları enkazdan çıkarıldığını belirten Hatice Yılmaz, “Depremde 8 saat enkazın altındaydık, beni çıkardılar, amma gelinimi kurtaramadılar. Saat 4’e kadar gelinim “beni kurtarın” diyerek bağırdı ama onu kurtaramadık. Sesi kulağımdan hiç gitmiyor. Ne yapacağımızı bilmiyorum. Kızımın kaynanası buralıydı, Yozgat’ta çağırdılar geldik, herkes ellerinden mevrut yardımı yapıyor. Burada mutluyuz” dedi.

Bize evimizi aratmıyorlar

Kızı Fatoş Korkmaz (43) ise Yozgat’ta kendilerini evlerindeymiş kadar ağırladıklarını belirterek, “Biz öz imkanlarımızla Yozgat’a geldik. Buranın şehremini ve kaymakamından Rabbim razı olsun, bizlere sülale açtılar. Adıyaman’dan 12 emanet geldik, 3 kız kardeşim, annem ve çocuklarımızla geldik. Çocuklarımızı burada okula de yazdırdık. Onların her tip ihtiyacı karşılandı, okul malzemeleri olsun giyim olsun. Ahali yerine haddinden fazla ilgililer, sonsuz ihtiyaçlarımızı soruyorlar. Bize evimizi aratmadılar.” şeklinde konuştu.

Lise öğrencisi Ebrar Korkmaz dahi, “Adıyaman’dan geldim. Depremzedeyiz, lise serencam derslik öğrencisiyim. Sınava hazırlanıyorum. Burada bize mektup yardımı yaptılar, okuluma devam etmiyorum. Burada toyluk merkezine gidip ibret çalışıyorum ve orada eksiklerimi tamamlıyorum” ifadelerine yer verdi. – YOZGAT

Share: