Isparta’da çalınan traktör 3 ayrı ilde satıldı, Şanlıurfa’da bulundu

Isparta’bile çalınan traktör Şanlıurfa’birlikte bulundu. Traktörü arakçı iki şahsiyet cezaevine gönderilirken, traktörü 3 ayrı ilde satın düzlük 3 erkek için üstelik adli prosedür başlatıldı.

Olay, Isparta’nın Şarkikaraağaç ilçesi Örenköy Mahallesi’nde meydana geldi. Edinilen bilgiye bakarak; kent dışında zihayat M.S. 3 Mart tarihinde evine gelerek traktörünün yerinde olmadığını gördü. Özlük traktörün çalındığını belirterek, Isparta İl uyanık Komutanlığına şikayette bulundu. Ekipler eliyle yapılan araştırmalar sonucunda olayın 11 Küçük Ay tarihinde gerçekleştiği öğrenildi. Güllabi Yanlışlık Araştırı Timi (JASAT) ve Şarkikaraağaç İlçe Güllabi Komutanlığı aracılığıyla yapılan araştırmalar sonucunda traktörün Y.Ş. ve R.B. isimli eşhas yoluyla çalındığı tayin edildi. Çalınan traktörün Afyonkarahisar’üstelik İ.K. isimli şahsa satıldığı, satın alan şahsın Konya’birlikte N.M.G. isimli şahsa sattığı daha sonra N.M.G. isimli şahsın Şanlıurfa’birlikte H.D. isimli şahsa sattığı belirleme edildi. Konya İl Cingöz Komutanlığı ve Güllabi Yanlışlık Araştırma Timi ile yapılan koordineli çalışmalar sonucunda traktörü nakleden kamyon belirleme edilerek Şanlıurfa İl uyanık Komutanlığı ve JASAT tarafından Şanlıurfa girişinde durduruldu. Mevcut traktör sahibine tasdik edildi.

Öte yandan olayı gerçekleştiren karanlık şahıslar Y.Ş. ve R.B. çıkarıldıkları adli makamlar tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi. Afyonkarahisar, Konya ve Şanlıurfa’üstelik satın alan İ.K., N.M.G. ve H.D. isimli 3 şahsiyet karşı “Cürüm Eşyasını Alma ve Alma” suçundan adli iş yapıldı. – ISPARTA

Share: