ISPARTA’DA ÇALINAN TRAKTÖR ŞANLIURFA’DA BULUNDU

Isparta’de bire bir kamer evvel çalınan traktör, jandarmanın takibi sonucunda kamyonla Şanlıurfa’ya götürüldüğü tam bulundu. Sahibine teyit edilen kamyonu çaldığı tespit edilen Y.Ş. ve R.B. tutuklanırken, çalınan kamyonu satın düzlük ve satan farklı şahıslar ile ilgili ‘suç eşyasını mübayaa ve kabul etme’ suçundan adli işlem yapıldı.

Şarkikaraağaç ilçesine sınırlı Örenköy’de oturan M.Ş., jandarmaya başvurarak evinin uğrunda duran traktörünün çalındığını ihbar etti. Jandarmanın dedektifleri JASAT yaptığı araştırmada, traktörün 11 Küçük Ay tarihinde sahibi evde olmadığı sırada Y.Ş. ve R.B. marifetiyle çalındığını tayin etti.

Soruşturma ve izlem sonucunda traktörün Afyonkarahisar’da İ.K.’ye satıldığı, onun da Konya’de bulunan N.M.G.’ye sattığı tayin edildi. JASAT ekipleri araştırmalarının böylecene traktörün Şanlıurfa’da hayat dolu H.D.’ye sattığını belirledi. Israrlı takip sonucu traktör aynı kamyon kasasında Şanlıurfa’ya götürülürken site girişinde cingöz ekipleri yoluyla ele geçirilerek sahibine doğrulama edildi. Traktörü çaldığı tayin edilen Y.Ş. ve R.B. yakalanarak tutuklanırken, traktörü satın düzlük ve satan başka eşhas karşı ise ‘suç eşyasını mübayaa ve akseptans etme’ suçundan adli prosedür yapıldı.

Share: