11 yaşındaki depremzede Ayşe’ye şaşırtı doğum haset kutlaması

– 11 yaşındaki depremzede Ayşe’ye sürpriz veladet haset kutlaması

ISPARTA – Adıyaman’dan Isparta’ya mevrut 11 yaşındaki depremzede mektepli Ayşe üzere şaşırtı veladet günü kutlaması yapıldı. Sürpriz karşısında mutluluğunu gizleyemeyen Ayşe “Bu şiddetli şeylerden sonra hakeza tıpkı madde olması haddinden fazla fena hâlde benzeri kalp” dedi.

Kahramanmaraş merkezli meydana gelen ve 11 ili etkileyen depremlerin ardından Isparta’ya gelen 2 bin 300 depremzede mektepli üzere yapılan icraat bitmeme ediyor. Martir Ferhat Dikici ilkokulunda eğitim bilimi gören depremzede Ayşe Rüzgar üzere Isparta İl Milli Eğitim Bilimi Müdürlüğü veladet günü olması zımnında harekete geçti. Adıyaman’dan Isparta’ya gelen 11 yaşındaki Ayşe amacıyla İl Milli Eğitim Bilimi Müdürü Erhan Baydur şaşırtı mevlit haset kutlaması gerçekleştirdi.

Depremin etkisini üzerinden atmaya etkin Ayşe Rüzgar, doğum haset sürprizi karşısında şaşkınlığını gizleyemedi. Rüzgar “11 ilde kıtipiyoz hareket oldu. Hangi diyeceğimi bilemiyorum evler yıkıldı. Yıkımda ölenler oldu. Bana böyle benzeri sürpriz yaptığınız için teşekkürname ediyorum. Bu elem şeylerden sonradan böyle ayrımsız şey olması haddinden fazla fena hâlde bire bir his. Herhangi Bir madde için çok teşekkürname ediyorum” dedi.

Isparta İl Milli Eğitim Müdürü Erhan Baydur ise zelzele sebebiyle Isparta’ya mevrut 88 depremzede öğrencinin Martir Ferhat Rençper İlkokulunda eğitim gördüğünü belirterek “Henüz öncede belirttiğimiz kabil öğrencilerimizin önceki etapta ihtiyaçlarını karşılamak için birtakım çalışmalarımız vardı amma çıktı bunları çabucacık aceleten tamamladık. Şuanda çocuklarımız sosyo-kültürel gelişimleri onların maneviyat motivasyonlarının yükselmesi yerine birtakım çalışmalar yapıyoruz. Hem okullarımızda hem bile Milli Yetişek Müdürlüğümüzde bu icraat tehlikeli bir şekilde devam ediyor. Okulumuzda zaman tevellüt günü olan Ayşe Rüzgar isimli öğrencimize şaşırtı yazmak istedik. Kendisinin okula adaptasyon üzerine problemleri vardı. Gördük ki bugün sınıfına, arkadaşlarına ve öğretmenine alışmış. Gayet güzel benzeri şekilde yetişek öğretimine bitmeme ediyor. Bağımlı bu icraat bitmeme edecek” şeklinde konuştu.

Baydur, çörek kesiminden sonradan Ayşe’ye hediyesini verdi.

Share: