İşte İstanbul’da yer çokça hane satışı yapılan ilçeler

Gayrimenkul değerleme platformu Endeksa.com İstanbul’da  hane satışının yeryüzü haddinden fazla yapıldığı ilçeleri açıkladı.

İstanbul geneline bakıldığında hane satışının bildirme aşkın gerçekleştiği ilçeler Esenyurt, Sancaktepe, Beylikdüzü, Pendik ve Başakşehir oldu.

Endeksa.com’un verilerine göre, son tıpkı yıl zarfında Esenyurt’ta satılık konutların fiyatları yüzde 24.51 artma gösterdi. İlçedeki satılık konutların sayı farkı satış bedeli 201.100 TL, averaj göz büyüklüğü 100 metrekare, sayı farkı metrekare vahit fiyatı 2.011 TL, hane yatırımının mankafa çevrim ise 19 sene.

Yıllık ortalamalara bakıldığında Esenyurt’taki satılık konutlarda yeryüzü fazla ayar kazanan mahalleler sırasıyla Yenikent, Osmangazi, Üçevler, Akevler ve Atatürk. Amortisman süreleri dikkate alındığında Temmuz 2018 sonu itibariyle Esenyurt’ta yeryüzü hızlı ansız dönme avantajı sağlayan mahalleler ise sırasıyla Hürriyet, Fatih, İnönü, Mehterçeşme ve Bağlarçeşme oldu.

Sancaktepe

Endeksa verilerine bakarak Sancaktepe’de son bire bir yıl zarfında satılık konutların fiyatları yüzdelik 5.25 artım gösterdi. Sayı Farkı değerlerle ilçedeki satılık konutların fiyatı 264.000 TL, konut büyüklüğü 110 metrekare, metrekare ünite fiyatı 2.400 TL, hane yatırımının düşüncesiz zaman süresi 19 sene.

Almanak ortalamalara bakıldığında Orak Ayı 2018 sonu itibarıyla Sancaktepe’de sunu fazla değer kazanan mahalleler sırasıyla Fatih, Alem, Osmangazi, Kemal Türkler ve İnönü. Yıpranma Payı süreleri dikkate alındığında Temmuz 2018 sonu itibarıyla Sancaktepe’de yeryüzü aceleci kafasız dönüşe ehil mahalleler ise sırasıyla Eksiksizlik Türkler, Abdurrahmangazi, Faaliyet, Veysel Karani ve Akpınar oldu.

Beylikdüzü

Beylikdüzü’nde son bire bir yıl ortamında satılık konutların eşit artışı yüzdelik 5.18 yerine gerçekleşti. Bir özelliklere erbap satılık hane fiyatları averaj 298.750 TL mesabesinde. İlçedeki satılık konutların sayı farkı büyüklüğü 125 metrekare, sayı farkı metrekare birim fiyatı 2.390 TL, yatırımın izansız çağ süresi 21 sene civarında.

Almanak ortalamalara bakıldığında Temmuz 2018 sonu bakımından Beylikdüzü’nde sunu fazla derece kazanan mahalleler sırasıyla Kıyı, Beylikdüzü OSB, Marmara, Barış ve Dereağzı. Yıpranma Payı süreleri dikkate alındığında Temmuz 2018 sonu itibarıyla Beylikdüzü’nde arz çabuk düşüncesiz dönüşe eş mahalleler ise sırasıyla Barış, Gürpınar, Dereağzı, Kavaklı ve Cumhuriyet Altını oldu.

Pendik

Endeksa verilerine bakarak Pendik’te son benzeri yıl ortamında satılık göz fiyatları yüzde 14.42 artış kaydetti. Sayı Farkı değerlerle bire bir özelliklere cemaat konutların fiyatları 291.795 TL, konut büyüklüğü 105 metrekare, metrekare vahit fiyatı 2.779 TL, yatırımın anlayışsız zaman süresi 22 yıl seviyesinde.

Yıllık ortalamalara bakıldığında Orak Ayı 2018 sonu bakımından Pendik’te en fazla derece kazanan mahalleler sırasıyla Maşrık, Bahçelievler, Güzelyalı, Çınardere ve Orhangazi. Yıpranma Payı süreleri dikkate alındığında Temmuz 2018 sonu bakımından Pendik’te sunma hızlı ferasetsiz dönüşe sahip mahalleler ise sırasıyla Esenyalı, Esenler, Şarki, Bahçelievler ve Fevzi Çıkarmak oldu.

Başakşehir

Endeksa verilerine göre Başakşehir’de son bir yıl ortamında satılık bölük fiyatlarında yüzdelik 5.99 çoğalma görüldü. Sayı Farkı değerlerle ilçede satılık konut fiyatları 398.412 TL, basamak büyüklüğü 126 metrekare, metrekare ünite fiyatı 3.162 TL, yatırımın idraksiz dönüşü 24 yıl dolayında.

Almanak ortalamalara bakıldığında Temmuz 2018 sonu bakımından Başakşehir’de yer çok ayar kazanan mahalleler sırasıyla Altınşehir, Bahçeşehir 2. Hane, Başakşehir, Kayabaşı ve İkitelli OSB. Amortisman süreleri dikkate alındığında Orak Ayı 2018 sonu itibarıyla Başakşehir’de sunma hızlı kavrayışsız dönüşe eş mahalleler ise sırasıyla Güvercintepe, Başak, Kayabaşı, Şahintepe ve Aydın Gökalp oldu.

Share: