İzmir’de Eski Vali Nehrozoğlu’na Vefa Gecesi

İzmir’de tıpkısı aktarılma Valilik yapan bilahare da Cumhurbaşkanlığı Umumi Sekreterliği görevinde bulunan Eksiksizlik Nehrozoğlu amacıyla vefa gecesi düzenlendi. İzmir, Balçova, Karşıyaka ve Han Şehir Konseyleri tarafından Eksiksizlik Nehrozoğlu’na hizmetlerinin anısı adına aynı teşekkür plaketi verildi.

İzmir’de 1998-2000 yılları ortada görev özne çarkıt İzmir Valisi ve 10. Cumhur Reisi Ahmet Necdet Sezer döneminde Cumhurbaşkanlığı Umumi Sekreterliği görevinde bulunan Eksiksizlik Nehrozoğlu amacıyla İzmir’de vefa gecesi düzenlendi.

Balçova Belediyesi’nin karı sahipliğinde düzenlenen yemekte; İzmir, Balçova, Karşıyaka ve Eğlek Kent Konseyleri Komutan ve Yöneticileri, Eksiksizlik Nehrozoğlu’na benzeri onurluk taktim etti. Fariza yaptığı gelişmemiş dönemde İzmirlilerin gönlünde hükümdarlık kuran Kemal Nehrozoğlu ile ayrımsız araya gelen konuklar, Nehrozoğlu ile anılarını ve hayatlarının kesiştiği noktaları anlattı.

Duygulu anlar yaşanan yemekte konuşan Eksiksizlik Nehrozoğulu, “İzmir’in benim hayatımda her zaman özel benzeri yeri oldu. Burada edindiğim dostluklar hayatımda seçkin ant yeri olan dostluklar oldu. Burada hizmetlerimiz oldu. Ancak, çap idaresinde kişinin yaptığı hizmetleri kendisinin anlatmasını töre bilimi kavait açısından akilane bulmuyorum. Sizin kadar bulunmaz dostların yapılanları görmesi ve bu şekilde tıpkısı vefa göstermesi benim üzere yer nadir hediyedir” dedi.

Share: