İzmir’in minik yüzücüleri Aliağa’da yarıştı

İzmir Kulüpler Arası Yüzme Yarışları, Aliağa Toyluk Merkezi’nin ev sahipliğinde gerçekleştirildi. Nısıf olimpik mecbur yüzme havuzunda birleştirme edilen yarışlara 7 kulüpten 233 sportmen katıldı.

Aliağa Belediyesi ile Aliağa Toyluk Merkezi Spor Kulübü iş birliğinde düzenlenen İzmir Kulüpler Arası Yüzme Yarışlarına 7 kulüpten 233 sporcu katıldı. Minik yüzücülerin federasyon kuralları çerçevesinde dört stilde savaş verdiği yarışları aileler de yakından takip etti. Minikler dereceye girebilmek üzere yarı olimpik havuzda balaban aynı savaş örneği sergilerken aileler üstelik yarışların heyecanını bekleme salonunda yaşadı.

Önemli bire bir yarışmaya familya sahipliği yaptıklarını belirten Aliağa Belediye Başkanı Serkan Enerjik, “Yarışlara katılan kulüplerimize, çokça altın minik yüzücülerimize ve çocuklarını yarışlara getiren ailelere çokça teşekkürname ediyorum. Sizleri Aliağa Bilgisizlik Merkezi’nde ağırlamaktan balaban bire bir değer ve bahtiyarlık duyduk. Bir sonraki yarışlarda sizleri gine aramızda bürümek istiyoruz. Sömestr tatiline giren umum çocuklarımıza dahi bol tatiller diliyorum. Yeni Mahalle’birlikte çalışmaları bitmeme fail Aliağa Belediyesi Spor ve Dirim Merkezi içerisinde dahi ikinci ayrımsız yarı olimpik vabeste yüzme havuzuna sahip olacağız. Aliağa Belediyesi Spor ve Hayat Merkezi projesini Orak Ayı ayında tamamlamış olacağız” dedi. – İZMİR

Share: