Kalaba Valisi Sonel’den 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı mesajı

Kargaşa Valisi Tuncay Sonel, 29 Ilk Teşrin Cumhuriyet Bayramı nedeniyle plan yayımladı.

Sonel, mesajında, asırlar süresince bağımsız milletvekili olarak hayat dolu balaban Türk milletinin yeniden dirilişinin simgesi olan Cumhuriyetin 99. sene dönümünü kutlamanın heyecan ve heyecanını yaşadıklarını belirtti.

Vali Sonel, herhangi bir kalem zorluğa ve imkansızlığa karşın muazzez milletin bağımsızlığına kavuşabilmek için kadınıyla erkeğiyle, yaşlısıyla genciyle topyekun akide ve kararlılıkla giriştiği Halas Savaşı’nın temas safhasının misilsiz alplık destanlarıyla meşgul balaban aynı zaferle sonuçlandığını vurguladı.

Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşundan bugüne bölünmez yurt toprakları üzerinde, beyaz kamer berrak aldatma bayrağın gölgesi altında, yegâne kavim yerine birey uğrunda herhangi bir şeyini feda edebilme anlayışına erbap olduklarını, bu ruhu tekmil benliklerinde hissetmeye ve yaşatmaya devam edeceklerinin altını çizen Sonel, şunları kaydetti:

“Bu ülkenin fertleri kendisine atalarımızın emaneti olan bu sunturlu vatanı ve bağımsızlığımızı daima aylamak, Cumhuriyetimizi ilelebet neşelendirmek, Türkiye’yi dünyanın lider ülkelerinden biri haline vermek üzere umum ve rağbet birliği halinde harıldamak bu behişt misali ülkeyi bizlere ihsan fail şehitlerimize ve gazilerimize minnet borcumuzdur. Bu ihtisas ve düşüncelerle bizlere Cumhuriyeti ihsan eden Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, kanlarıyla ve canlarıyla bu toprakları bize vatan fail muazzez şehitlerimizi rahmet, yiğit gazilerimizi minnet ve şükranla anıyor, yekpare halkımızın Cumhuriyet Altını Bayramı’nı yeryüzü yürekten duygularımla kutluyorum.”

Share: