Karadeniz’de kar dolayısıyla 3 ilde 167 yerleşim adına ulaşım sağlanamıyor

Trabzon, Rize ve Giresun’da kar nedeniyle 167 yerleşme yerinin yolu ulaşıma kapandı.

Trabzon’un faziletli kesimlerinde kar kimi vakit enerjik oluyor. Yağmur nedeniyle Şalpazarı ve Tonya’da 9’ar, Beşikdüzü’nde 5, Köprübaşı’nda 4, Çarşıbaşı’nda 3, Araklı, Pınar ve Vakfıkebir ilçelerinde 2’şer öğün oluşmak üzere 36 mahallenin yolu ulaşıma kapandı.

Büyükşehir Belediyesi Sefer Imal, Bakım ve Onarım Daire Başkanlığı ile kaza belediyelerinin ekipleri, kapalı yolları ulaşıma fethetmek amacıyla çalışmalarını sürdürüyor.

Rize

Rize’de ise kar dolayısıyla 36 köy yolu ulaşıma kapandı. İkizdere’de 17, Çamlıhemşin’de 8, Ardeşen’de 4, Pazar’da 3, Güneysu’da 2, Çayeli ve Fındıklı ilçesinde birer köyle ulaşım sağlanamıyor. İl Hususi İdaresinin 101 personeli, 51 iş makinesi yardımıyla karla mücadele çalışmalarına bitmeme ediyor.

Karayolları ekipleri Ovit Dağı Sivrikaya mevkisindeki tünel bölgesi ile Ayder Yaylası’na ulaşımın sağlandığı yolda buzlanmaya alın tuzlama yapıyor.

Giresun

Giresun’da kar efdal kesimlerde aktif oldu.

İl Özel İdaresi yetkililerinden alınan bilgiye bakarak, Görele ve Dereli’de 14’er, Alucra’da 12, Keşap’ta 11, Yağlıdere’de 10, Tirebolu ve Espiye’de 9’ar, Bulancak’ta 6, Çanakçı’da 4, Doğankent, Eynesil ve Şebinkarahisar ilçesinde 2’şer tevessül etmek için 95 karye yolu ulaşıma kapandı.

Ekipler, ilişkin yolları ulaşıma yapmak üzere gelişim makineleriyle çalışmalarını sürdürüyor.

Share: