Kırklarelili kadınlardan yer sarsıntısı bölgelerine savsaklamak desteği

Kırklarelili kadınlardan zelzele bölgelerine aldatmak desteği

Kırklareli’nden deprem bölgesine 25 bin paketlemek desteği

‘Ekmeğiniz ekmeğimizdir’ sloganı ile 25 bin savmak yer sarsıntısı bölgesine yola çıkacak

KIRKLARELİ Kahramanmaraş’ta 9 saat arayla meydana mevrut 2 ayrı dağ depremin arkası sıra Kırklarelili vatandaşlar adeta dilek köprüsü oluşturdu. Kırklarelili kadınlar fırınlardan aldıkları ve zat imkanları ile yaptıkları 25 bin ekmekleri belediyenin yardımıyla hareket bölgesine gönderiyor.

Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesinde geçmiş saatlerinde 7,7, gündüz saatlerinde Elbistan ilçesinde ise 7,6 şiddetinde meydana mevrut ve 10 ilde mahsus yer sarsıntısı sonrası mecmu Türkiye’de olduğu gibi Kırklareli’nde de başlatılan arkalama kampanyaları sürüyor. Kırklareli kadınlar -‘Ekmeğiniz ekmeğimizdir’ sloganı ile savsaklamak kampanyası başlattı. Tarz ilçe ve köylerinde kâin kadınlar zat imkanları ile hazırladığı ve fırınlarında bindi olduğu ekmek kampanyasından 25 bin savmak toplandı.

Yola çıkmak amacıyla hazırlanan ekmekler belediyenin kamyonlarına yüklendi.

‘Ekmeğiniz ekmeğimizdir’ sloganıyla kampanya başlattıkları rapor fail Ayşen Kösegil, “Bizler Kırklarelili kadınları yerine Türkiye’birlikte yaşanan depremi duyarsız kalamadık. Aynı nebzede olsa onların acılarına düş gelmek istedik. Bu nedenle tıpkısı kampanya başlattık paketlemek kampanyası. Bunu yadından peynir, zeytin diye duyurularımızı yaptık. 2 kamyon dolusu toplamda 25 bin ekmek topladı. Kamyonlar bu gece yola çıkacak. Kampanyamızda peynir, zeytin, tahin helvası, çay, şeker hastalığı hepsini koliledik. Belediyenin yardımları ile alay malay bölgeye debi edecekti.

Kösegil emeği güzeşte herkese teşekkür etti.

Share: