KPMG’nin rical kulübü hayali elinde patladı

FINANSGUNDEM.COM – DIŞ HABERLERLER SERVİSİ

Dünyanın yeryüzü nazik 4 mali denetleme firmasından (Big Four) birisi olan KPMG, Londra’de özel üyeleri için ilkokul katlı bir pakt binası satın aldı. Fakat söz konusu yapı tahminî 18 aydır müstecir bulunamadığı üzere boşta duruyor.

Financial News’in haberine bakarak yılda tahminî 5 milyon sterline maliyeti olan yapı, Londra’bile 40.000 metrekarelik ayrımsız emlak varlığını rapor ediyor. KPMG sözcüsü, binanın aile sahipliğini yaptığı özel üyeler kulübünün Mart 2020’da kapandığını ve ayrımsız elan baştan açılmadığını söyledi.

Finansgundem.com’un derlediği bilgilere bakarak, KPMG, umum Londra personelini Londra’birlikte finans şirketlerinin yoğunlukta olduğu Canary Wharf bölgesine taşıdıktan sonra 2015 yılında Mayfair bölgesinde müşterileri ve ortakları üzere etkinlik alanı ve kulüp açtı. amma velakin, İngiltere’nin düzenleyici kuruluşlarından olan Finansal Raporlama Konseyi, 2019’birlikte mekanın müşterileri eğlendirmek amacıyla kullanmanın müfrit misafirperverliği olta ettiği endişelerini dile getirdi. Firma, benzeri yıl yanlarında ayrımsız KPMG personeli sıfır müşterilerin kulübü kullanma haklarının durdurulmasına değişmeyen verdi.

Yapı dakika itibariyle yersiz duruyor. Habere göre Financial News vasıtasıyla 22 Teşrinisani’bile müzakere edilen binanın anne giriş kapısında “Kullanmayın!” yazısı somurtkan ve portal zincirlerle kilitli durumda. Kapının yanındaki çatı âdem plakası ise keskiyle kopartılmış tıpkı halde.

Mülkiyet veritabanı Radius Data Exchange’e bakarak, KPMG mülk amacıyla gelişigüzel sene kestirmece 4,6 milyon paunt kira ödüyor. Estates Gazette’nin haberine bakarak, firmanın 2030 yılında sona erecek olan kayran için ilkokul sene önceden sunma maddesiyle 15 yıllık aynı kira sözleşmesi bulunuyor.

Firmanın tıpkı sözcüsü binanın “hala satışta” olduğunu ve KPMG’nin “icar kontratını alıntılamak istediğini” söyledi. Kulübün baştan açılması planlanmıyor. Binayı pazarlayan emlakçılık şirketi JLL ise konuyla ait değerlendirme yapmaktan kaçındı.

İsminin açıklanmasını istemeyen eksantrik bir gayrimenkul firmasından tıpkı emlakçı, yurt firması Grosvenor’un “binayı vurdumduymaz almak amacıyla acelesi olmayacağını” ve “bina için madun tıpkı müstecir bulmanın tahakküm olacağını” söyledi.

bahis konusu emlak bürosu bina için, “Anlaşılan normal yazıhane kullanımına akıllıca değil, bu yüzden oraya revan dizge çok dünyalık boşaltmak zorunda kalacak. Bu baskı bire bir satış, çünkü insanların binayı kavrayabilmesi üzere yaratıcı aynı düş gücü gerekiyor” diyerek üstelik ekledi.

Pakt binası KPMG’nin Eski Balaban Ortaklarından Simon Collins’in gözetiminde açıldı. Halefi Bill Michael, bu sene Şubat ayında istifa etmeden önceki kulübü kapattı ve yapı üzere eskimemiş tıpkısı kiracı taharri sürecine başladı.

Mekan, firmanın erkek ağırlıklı ortaklık yapısı dolayısıyla ‘koca kulübü’ imajını motivasyon ettiği gerekçesiyle eleştirilerin hedefi olmuştu.

Bozuk bire bir KPMG ortağı Financial News’e verdiği demeçte, “Ayrıntılı hissettirmedi. Haddinden Fazla pahalı tıpkısı hataydı” açıklamasında bulunmuştu.

KPMG’ye 15 milyon sterlinlik tazminat şoku

 

Almanya’nın yer iri enfrastrüktür projesinde yöntemsizlik skandalı

 

Finansal düzenleme yarışında ilk kânun İngiltere’birlikte

 

Share: