ABD’de MBA endeksleri ve faizler geriledi

Rapora göre, satınalma endeksi yüzdelik 4,8 düşüşle 281,4 nokta olurken,  refinansman endeksi yüzde 1,1 düşüşle 3.185,3 puana geldi.
Mortgage faizleri 30 almanak yüzde 3,17 (Esbak yüzdelik 3,20), 15 almanak  yüzde 2,55 (Eski yüzde 2,65), 5 yıllık ARM faizi yüzdelik 2,59 (Eski  yüzdelik 2,67), 30 yıllık jumba faizi yüzde 3,28 (Önceki yüzdelik 3,34)  oldu.

Mortgage piyasa endeksi haftalık bilcümle mortgage başvurularını  kapsıyor. Bu başvurular süresince mübayaa ya dahi refinansman üzere  yapılan hep anadan görme ve mehabet kurumlarına başvurularla sabit ve değişken faizli mortgage kredileri vadi alıyor.

MBA satınalma endeksi, yegâne ev konutlarının satın alınması amacıyla  yapılan bilcümle başvuruları kapsıyor. Endeks, amacına akıllıca adına  anadan görme ve kamu kredileri kalkışmak amacıyla piyasadaki hep ürünleri  içeriyor. Fihrist, var olan konut satışlarını gösteren güvenilir tıpkısı  sendrom namına kabul ediliyor.   

MBA refinansman endeksi, var olan mortgage kredilerinden  refinansman üzere güven kurumlarına yapılan bütün başvuruları  kapsıyor. Dizin, kamu refinansman üzere yapılan mortgage kredi  faaliyetleri için ferah benzeri araz namına değerlendiriliyor.

Araştırma 23 Nisan ile sona eren haftayı kapsıyor

2 bin göçmen ÇAKER’ye giderken ortadan kayboldu!

Biden imzaladı! KUL’de saatlik minimum ecir 15 dolar

BENDE Eşkal Kuvvetler Komutanı’ndan Türkiye’ye ilgilendiren izah

 

Share: