Kriptodan ırak durun!

FINANSGUNDEM.COM – DIŞ DUYUM SERVİSİ

Milyarder Charli Munger, Bitcoin’de hala bitmeme eden nazik çöküşü yorumlarken kriptoya tek dokunmadığını ve imdi birlikte dokunmayacağını söyledi. Kriptoyu ‘tek şeye yapılan yatırım’ kendisine nitelendiren Munger, insanları kripto paralara yatırım yapmamaları amacıyla uyarıyor.

Decrypt.co’dan Andrew Asmakov’un haberine bakarak, 98 yaşındaki milyarder, hayatı süresince tek kripto paraya yatırım yapmayacağını belirterek kripto para birimleriyle ayrımsız öğün henüz küçümseme etmiş oldu. “Bence bu şeyleri satan tümce ya sahne görüyor evet birlikte ızdırap insanlar” diyen Munger, Australian Financial Review’a verdiği röportajda kriptoya dokunmayacağını sözlerine ekledi. Dünyanın ulusal mülk birimlerinin altını oymakla ilgilenmediğini belirten Munger, Warren Buffett’ın da sıhhatli kolu kendisine tanınıyor.

Dünyanın genişlik balaban 7. şirketi

Finansgundem.com’un derlediği bilgilere göre, Munger, efsane yatırımcı Warren Buffett’ın geçmişi 1839 yılına dayanan Nebraska merkezli Berskhire Hathaway şirketinin üstelik başkan yardımcısı konumunda bulunuyor. Coca-Cola, Bank of America, American Express ve Apple kadar halka bulutsuz şirketlerdeki kebir yatırımlarıyla maruf Berkshire Hathaway şu anda 600 bilyon doların üstünde bire bir değere topluluk ve bu ölçü onu dünyanın en büyük 7. şirketi yapıyor.

Kitlesel çılgınlık, nahif husus, günah, fare zehri

Kripto mülk piyasalarıyla ilişkin henüz uzun mütekellim Munger, saklı yazı paraları ‘kitlesel benzeri çılgınlık’ namına niteliyor. Böylesi bir varlığa karşı genişlik akla yatkın yaklaşımın ‘tamamen ırak ara vermek’ olduğunu belirten Munger röportajda yatırımcıları kripto paralara kesinlikle envestisman yapmamaları ve asla saklı yazı mal satın almamaları noktasında uyarıyor. Bu çılgınlığın teferruatlı kesiksiz olmadığını ve ayrımsız süre sonradan geçeceğini belirten Munger, ongun benzeri yatırımı ‘mahiyet işlere aşağılık ilişki duyan’ şirketlerden hisse satın ahzetmek şeklinde tanım etti.

Munger, eskimemiş erinç sınıfı adına nitelendirilen kripto dünyalık piyasalarını ‘önemsiz molekül’ yerine akseptans ettiğini belirtti. Munger, “Saklı Yazı yatırımı hiçbir şeye yatırım yapmaktır. Bu tek şeyi size satmaya çalışan gönül üstelik ‘Elimde değerlenmesi çok tahakküm, ayrımsız cins tek madde var’ etmek zorundadır” şeklinde konuştu.

Buffett bile eleştirmişti

Bu röportaj, Munger’ın saklı yazı paralarla dalga geçtiği evvel söyleşi değil. Bir Zaman Bitcoin’i bir ‘pot’ ve ‘fare zehrinden birlikte öte’ şeklinde tanım eden Munger, bu yılın başlarında birlikte kripto paralara hiç envestisman yapmamış olmaktan çekicilik duyduğunu belirtmişti. Munger, kripto paraları ‘frengi’ sınıfına de dahil etmişti. Munger kabil Buffett da bu sene Mayıs ayında, Bitcoin amacıyla 25 dolar da ödemeyeceğini çünkü daha sonra şu ya de bu şekilde kıymak zorunda kalacağını söyleyecek büyüklüğünde gelecek gitmişti.

Charlie Munger: Z Kuşağı’nın zenginleşmesi çokça zor

 

Saklı Yazı bankasından batkı başvurusu

 

Fed’den saklı yazı paralar üzere düzenleme çağrısı

 

Kriptoda faziletkâr volatiliteden korkmayın

 

Rusya, saklı yazı para borsası kurmayı değerlendiriyor

 

Share: