JPMorgan: Bitcoin istihsal maliyeti 13.000 dolara düşebilir

JPMorgan Chase & Co’ya göre, Bitcoin’in istihsal maliyeti haziran başında yaklaşık 24.000 dolardan şimdi kestirmece 13.000 dolara düştü ve bu üstelik fiyatlandırma amacıyla olumsuz kendisine nitelendirilebilir.

Nikolaos Panigirtzoglou liderliğindeki stratejistler bir notta, istihsal maliyeti tahminindeki düşüşün neredeyse ağız ağıza Cambridge Bitcoin Hayatiyet Tüketim Endeksi yoluyla entrika edildiği amacıyla hayatiyet kullanımındaki düşüşten kaynaklandığını yazdı.

Değişikliğin, henüz beş altı bol madencilerin dolgun bire bir çıkışının bilakis, madencilerin henüz bol madencilik teçhizatları kurarak karlılığı siper çabalarıyla düzgün olduğu öne sürüldü. Stratejistler bunun bedel artışlarının önünde bire bir bariyer adına görülebileceğini belirtti.

Stratejistler, “Madencilerin karlılığına örtüsüz yardımcı olurken ve madencilerin likiditeyi çoğaltmak veya kaldıraç düşürmek için Bitcoin varlıklarını satma baskılarını gizil olarak azaltırken, istihsal maliyetindeki düşüş, ileriye çevrik Bitcoin kıymet görünümü amacıyla karşıt adına algılanabilir. Üretim maliyeti, gâh çevre katılımcıları marifetiyle ayı piyasasında Bitcoin kıymet aralığının zir sınırı olarak algılanıyor.” yorumu yaptı.

Bitcoin’mağara 10 bin dolara düşmesi bekleniyor

 

Bitcoin şirketlere dara oluyor

 

Bitcoin’den 11 yılın sunma çığlık çeyrek altın performansı

 

Share: