Merzifon’a gelen darülfünun öğrencileri görevlilerce karşılanıyor

Amasya Üniversitesi Merzifon İktisadi ve İdari Ulum Fakültesi görevlilerince, site dışından mevrut üniversite öğrencileri için otogarda stant kuruldu.

Stantla üniversite öğrenimi için ayrıksı kentlerden mevrut öğrencilere müteveccih tanıtım ve bilgilendirme çalışması yapılıyor.

Merzifon İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekan Yardımcısı Dr. Gökberk Yücel, gazetecilere, ilçeye mevrut öğrencilerin kıygın olmaması üzere bilgilendirme çalışmaları yaptıklarını söyledi.

Öğrencileri ilçeye hamle attıkları ilk periyot bekâr bırakmadıklarını vurgulayan Yücel, şunları kaydetti:

“İlçemize ve fakültemize yıpranmamış başlayan öğrencilerimize ahbapça ve yürekten tıpkısı ‘merhaba’ diyebilmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Standımızda fakültemiz karşı umumi bilgilendirme yapıp, öğrencilerimizin ilkin daraç ve barınma oluşmak için gerekseme duydukları yönlendirmelere anında karşılık veriyoruz. Öğrencilerimizin ilçemizde ve fakültemizde kendilerini evlerinde hissetmelerini icat etmek arzusundayız. Bu bağlamda yıpranmamış akademik yılın bütün öğrencilerimize, akademik ve yönetimsel personelimize kırnak olmasını diliyorum.”

Share: