New York ofislerine çifte tehdit

FINANSGUNDEM.COM – DIŞ ISTIHBARAT SERVİSİ

Manhattan’ın sunu iri ticari mal sahiplerinden SL Green Realty’nin aynı yöneticisi, yatırımcılarla mümasil zamanda yaptığı tıpkısı görüşmede New York’un bölüm piyasasında toparlanmaya yeşil mum yandığını söyledi. Fakat iki trend bu zümre tıpkı iyimserlik amacıyla daha er olduğunu gösteriyor. State Street, Manhattan’ın şimdiden neşeli olan büro piyasasına eskimemiş devren kiralık ilanları veren son ortaklık oldu.

Wall Street Journal’ın haberine göre elan evvel Peloton ve Macy’s üzere kurumsallar dahi ellerinden yurt emisyon amacıyla benzer hamleler gerçekleştirdi. JPMorgan CEO’su Jamie Dimon birlikte ofise ahit üstüne oldukça ısrarcı olan adlar arasında. Fakat JPMorgan andıran zamanda New York ofisinden 65 bin metre karelik idarehane alanını kiraya vereceğini açıkladı.

Şirketlerin kira sözleşmelerinde mufassal yıllar bulunuyorsa, devren kiraya yüklemek gayrimenkul maliyetlerini kısmak için faydalı ayrımsız defa kabil. Bu trend ise şehrin taşınmazlar sahipleri üzere kara haber. Çünkü mal sahiplerinin karşısına rakip yerine özlük kiracıları çıkıyor. Manhattan’dahi devren kiralık alanlar amacıyla kiralar, Colliers verilerine bakarak aracısız kiralama fiyatlarından %27 oranında henüz düşük.

Pandeminin başlangıcından bu yana devrederek kiralık olan metre kare miktarındaki tahaccüm, emlak sahipleri aracılığıyla kiraya verilen alanların üzerine artık. Temmuz ayının böylecene, kiracılar vasıtasıyla devren kiraya verilen mülkler New York’un toplam idarehane alanının %23’ünü oluşturuyordu. Literatür geçmiş aylarında ise bu yeryüzü tükeniyor kabil görünüyordu. Ancak temmuz ayında nazik şirketlerin piyasalara dönmesiyle kapsam değişti ve devrederek kiralık yazıhane alanı pandemi sonrasının sunma erdemli seviyesine daha çok.

Bu trend New York’un servet sahiplerinin kiracılarından murat edebileceği icar miktarı üstünde birlikte kalın oluşturuyor. Bu şartlar altında SL Green ve rakiplerinden Empire State Realty Trust gibi şirketlerin ağız ağıza toparlanma göstermesi zorlaşıyor. Seçme iki şirketin birlikte hisseleri pandemi öncesi seviyelerinin kısaca beşte benzeri oranında altında iş görüyor. Ancak bu yılın geçmiş dönemlerinde yatırımcılar New York ekonomisiyle ilişik nikbinlik kazandığı günlerde, şişman bire bir ralli görülmüştü.

finansgundem.com’un derlediği bilgilere bakarak toptan ayrımsız keyif krizi olmadan üstelik Manhattan’ın yazıhane piyasası bildirme fazlası tehdidiyle yüz yüze olacaktı. 2022 ila 2024 yılları arasında şehrin var olan idarehane binalarına yıpranmamış binalar eklenecek ve kayran tahminî 232 bin metre dördül artacak. Bu miktar ise 1980’lerin sonundan bu yana üç almanak aynı proses ortamında görülen genişlik erdemli çoğalma olacak. Yıpranmamış düz yazı edilmiş ofislerin kiraya verilmesi az çok dümdüz. Kurumsal kiracılar çağdaş ve enerjiyi aktif kullanan binalara yöneliyor ve bu şekilde karbon hedeflerine ulaşmaları kolaylaşıyor.

Benzeri zamanda çalışanları ofise dönmeye inandırma ika üzerine dahi bakir binalar daha çalışkan oluyor. SL Green mail zamanda, ekim ayında açılacak olan bakir binasının şimdiden %90 oranında kiralandığını söyledi. Fakat kira sözleşmesi biten emlak sahiplerinin, bakir kiracı bulması yalınç olmayacak. State Street üzere şirketlerden mevrut yeryüzü akışı yavaşlamadan, New York’un şube sahipleri üzere genişlik kötü dönemin geride kaldığını nakletmek üzere er.

KÖLE’bile bekleyen bölük satışları yükseldi

 

Piyasaların merakla beklendiği Jackson Hole’dahi düşün ayrılıkları

 

Londra’üstelik familya ahzetmek için akla yatkın ant mı?

 

Share: