New York’ta taşıl yakıtlı araçlar yasaklanacak

Ayrımsız haddinden fazla ayrımlı ülke, taşıl mahrukat kaynaklarının azalması ve kasaba kirliliğinin haddinden fazla büyük oranda artmasıyla birlikte katma çözümler geliştiriyor. Alınan eskimemiş kararlarla alay malay hükümetler direkt elektrikli otomobillerin önünü açmaya odaklanıyor.

Serencam adına New York’ta 2035 itibariyle fosil yakıtlı araçlarının satışlarının yasaklanması bile bu şümul karışma ediliyor. Değişmeyen, New York Senatosu ve Meclisi tasarıyı onayladı ve Vali Kath Hochul yasayı imzaladı.

Atılmış bu adım, eyaletteki sera gazı emisyonlarının %35 oranında azalmasını sağlayacak. Yani hedeflenen ve planlanan bu.

Yani gerçekte New York, önümüzdeki 14 senede insanları elektrikli şalter almaya kandırma etmenin birlikte eyalet genelinde şümullü tıpkısı yükleme ağı kurmuş olacak. Bu, apartmanlara, marketlere, alışveriş merkezlerine ve otoparklara şarj istasyonları kurulacağı anlamına geliyor.

10 bellik gündüz verdi: Benzinli ve dizel araçlara veda ediyorlar

Acun çapında elektrikli otomobillere yönelik atılımlarının hızlanması ve bazen ülkelerin benzinli ve dizel makine satışını yasaklayacağını duyurmasının ardından makine markaları üstelik harekete geçti. Sonuç yerine Alman makine üreticisi Audi dizel ve benzinli makine üretimini durduracağını açıkladı.

Lübnan’birlikte akaryakıt krizi şifahane kapattı

 

Lübnan’da elektrik kesintileri ve akaryakıt krizi, su şebekelerini üstelik etkiledi

 

Share: