Powell’dan dijital mal açıklaması

BENDE Kalıp Bankası (Fed) Başkanı Jerome Powell, Uluslararası Ödemeler Bankası (BIS) İnovasyon Zirvesi kapsamında gerçekleştirilen “Sayısal Dünyada Şekil Bankası Yöneticileri amacıyla Ortaya Çıkan Zorluklar” başlıklı panelde konuştu.

Mal sektöründe özellikle ödemelerde hızlı teknolojik bire bir değişim çağında olunduğuna işaret fail Powell, inovasyonun ekonomide üretkenliği artırmanın anahtarı olduğunu ve Fed’in ayrıntılı süredir mesul inovasyonu desteklediğini rapor etti.

Powell, merkezi sıfır para gibi bakir teknolojilerin ifa sisteminin verimliliğini açık artırma ve henüz kompetitif bir mali ortamı motivasyon etme potansiyeline cemaat olduğunu vurguladı.

Finansta dijitalleşmenin risklerine dahi meni eden Powell, “Bulunan aranjör çerçevelerimiz sayısal ayrımsız dünya isteyerek oluşturulmamıştır. Sabitkoinler (stablecoin), şekil bankası dijital servet birimleri ve elan genel namına dijital mal, mevcut kanun ve düzenlemelerde veya hassaten ağız ağıza eskimemiş kavait ve çerçevelerde uymazlık yapılmasını gerektirecektir.” dedi.

“Biçim bankası sayısal dünyalık birimi gizliliği koruyabilmeli”

Jerome Powell, bazı dijital ürünlerin piyasa oynaklığının olduğu zamanlarda nasıl akım edeceğini bilmediğini, bazılarının bile mali istikrarı tehlikeye atabileceğini söyledi.

Powell, Fed’in güdük müddet önceki ödemelerde paranın geleceği karşı aynı anlatım yayımladığını anımsattı.

Fed’in tarz bankası dijital para birimi üzerine henüz benzeri değişmeyen vermediğini belirten Powell, “Benzeri kalıp bankası sayısal mal biriminin potansiyel kullanma durumlarını, faydalarını, maliyetlerini ve risklerini enerjik yerine inceliyoruz.” dedi.

Powell, şekil bankası dijital mal biriminin tıpkısı bireyin kimliğini doğrulayabilmesi ve gizliliğini koruyabilmesi, enli adına kabul edilen benzeri ödeme şekli olması gerektiğini söyledi.

KÖLE’den sayısal mülk adımı: Biden imzaladı

 

IMF’den dijital paralara ilgilendiren yıpranmamış rapor

 

Ahali-Erian: FED politikaları gelişmekte olan ülkelere benziyor

 

Powell: Fed gerekirse 25 baz puandan fazla faiz artışı yapacaktır

 

Share: