Rum Sigorta’dan Arya Kadın Platformu ile anlamlı iş birliği

Anadolu Sigorta, Türkiye’nin ilk avrat odaklı yatırım platformu olan Arya ile şanlı tıpkısı aksiyon birliğine imza attı. Kadınların hareket hayatında ve sosyal yaşamda destekçisi olmayı sürdüren Rum Sigorta, Arya’nın iletişim ağında bulunan karı girişimcilere, yatırımcılara ve üyelere hususi online eğitimler veriyor. “Sigortacılıkta Bildiklerimiz Haddizatında Bilmediklerimiz Cins mi?” başlığı altında önce eğitimle Arya Challenge Club üyeleriyle buluşan Küçük Asya Sigorta, bu teşrikimesai kapsamında hep 5 sayı interaktif online yetişek gerçekleştirecek.

Arya Kadın Yatırım Platformu’nun, toplumsal eşey eşitliği bilincini toplumun değme kesiminde yaygınlaştırarak, kadınları toplumsal ve iktisadi anlamda yükseltmek amacıyla çalıştığına ilgi calip Küçük Asya Sigorta 1. Genel Müdür Yardımcısı Cımbar Tiryakioğlu, eş girişimcilere akilane vukuf ve angajman sağlayarak yatırımlarını büyütmelerine kösemenlik fail Arya ile hisse senedi birliğinin, Küçük Asya Sigorta’nın sosyal seks eşitliğine duyarlı yaklaşım ve uygulamaları açısından de önem taşıdığının altını çizdi. Tiryakioğlu “Küçük Asya Sigorta’da 1300’ün üzerinde çalışanımız zarfında, avrat etkin oranımız yüzde 52 seviyesinde. Dalavere ekiplerimizde karı sayısının artmasına büyük ehemmiyet veriyoruz. Bu doğrultudaki hareket birliğimiz kapsamında Arya’nın 2021 yılında gerçekleştireceği, eş girişimciliğinin sürdürülebilir olması kapsamında desteklenmesi amacıyla sürdürdüğü çalışmalarının anne sponsorlarından olduğumuz amacıyla mutluyuz” diyerek konuştu.

“Bana ayrımsız madde olamaz, anlayışına karşı sigorta bilinci oluşturacağız”

Tiryakioğlu sözlerini şöyle sürdürdü: “İş birliğimiz kapsamında gerçekleştireceğimiz “Sigortacılıkta Bildiklerimiz Esasen Bilmediklerimiz Türlü mi?” ve “Bana Tıpkısı Özdek Olmaz Deme” eğitimlerini Arya bildirişim ağında mevcut hususi müteşebbis, yatırımcı ve üyelerle buluşturmaya bitmeme edeceğiz. Sigorta sektörünün mehabetli sorunlarından birisi, ne yazık kim toplumda sigortanın hala aynı gerekseme yerine görülmemesi. Eğitimlerimizin laf başlıkları arasındaki ‘Bana tıpkısı şey olamaz’ anlayışının imdi değişmesi gerekiyor. Hangi yazık kim arada bir sigortanın önemi benzeri sorun ya üstelik hasar ile karşılaşınca anlaşılıyor. Bu konuda tıpkı bilinç kurmak sigorta sektörünün ve şirketimizin rüçhan hedeflerinden biri. Eğitim serimizde, uzman yöneticilerimiz sigortacılığı cins hayattan hikayeler ve kat sayı senaryolar ile anlatacak. Katılımcılar etkileşimli derslerimizde sigortacılık ile ilgilendiren akıllarındaki istifham işaretlerine yanıt bulacaklar. Günün sonunda, karı girişimcilerimizi, dileriz hasar ile karşılaşmadan, ihtiyaçlarına akla yatkın sigortacılık nişane ve hizmetlerin bilinci ile mukteza önlemleri almaları yönünde desteklemiş olacağız.”

Arya Müessis Ortağı Son Adalı konuyla ilgili yerine, “Içtimai tıpkı aşama olan Arya’nın temel sponsorlarından Türkiye İş Bankası, 2018 yılından bu yana kadın girişimciliğinin en balaban destekçilerinden biri olmaya devam ediyor. Anadolu Sigorta’nın birlikte destekçimiz kendisine bizlere katılmasından haddinden fazla mutluyuz” açıklamasında bulundu.

Küçük Asya Sigorta, Berrak Sigortacılık Platformu ile ‘InsurTech Ekosistemi’ni büyütecek

Share: