Sigorta devi korsanlara 40 milyon fidyeinecat ödedi

FİNANSGUNDEM.COM-DIŞ ISTIHBARAT SERVİSİ
ABD’nin sunu nazik sigorta şirketlerinden biri olan CNA Financial’ın, mart ayında siber saldırıya uğradıktan sonradan 40 milyon dolardan çok fidyeinecat ödediği ortaya daha çok. Bloomberg News’mağara haberine bakarak, şeriklik atılım ve elektronik beyin korsanları için FBI ve Hazne Bakanlığı’nın Yabancı Yaratıklar Taharri Ofisi ile bilgelik paylaştı.

Sigorta şirketi sözcüsü Cara McCall, “CNA, bu konuyu ele alırken OFAC’ın 2020 fidyeinecat yazılımı kılavuzu bile dahil kalkmak üzere tüm yasaları, düzenlemeleri ve yayınlanmış kılavuzları strateji etti” dedi. CNA yetkilileri, siber saldırının arkasında Phoenix ünlü grubun olduğuna inanıyor.

CNA’ya yapılan saldırının ifşası, Kolonyal Boru Hattı’nın Rusya merkezli siber adam DarkSide marifetiyle hacklenmesinden hoppadak haftalar bilahare gerçekleşti . Bu bilgisayar korsanlığı ABD’deki yer balaban yer yağı borazan hattını kapattı ve Güneydoğu’birlikte paniğe illet oldu. CEO Joseph Blount, Colonial’ın DarkSide’a 4.4 milyon dolarlık benzeri kurtulmalık ödediğini açıkladı. FBI tafsilatlı zamandır şirketlere fidyeinecat yazılımı aracılığıyla vurulduklarında ödeme yapmamalarını referans ediyor. Ancak şirketler ciddi veriler yetirmek için fidye bayılmak zorunda kalıyor.

Sigortacı kuşkusuz fidyeinecat yazılımın ilk kurbanı oldu?

Petrol hattına saldıran siber korsanlara 90 milyon dolar fidyeinecat

Share: