Sigorta şirketi mütezayit açacak hırsızlıklarının nedenini açıkladı

FINANSGUNDEM.COM – DIŞ ISTIHBARAT SERVİSİ

Güneş Tacı virüs kapanmaları süreci toplumsal hayata nazik bir darbe vursa dahi karantina süreçlerinin biricik müspet yanı suç oranlarının azalmasıydı. Fakat bu format İngiltere’deki otomobil hırsızlığı vakalarındaki artışı engelleyemedi. Sigorta firması LV= General Insurance’ın araştırmasına göre sigorta şirketlerindeki otomobil hırsızlığı nedeniyle prim başvuruları ülkede dört yıldır her yıl %20 oranında artıyor.

Araştırma verileri İngiltere’deki şalter hırsızlığı vakalarının artık büyükşehirlerde gerçekleştiğini gösteriyor. Great Manchester, Birmingham ve Nothingham üzere bölgelerde anahtar hırsızlığı vakaları dört yıldır %100’ün üzerinde artım gösterdi. Insurance Business’ın haberinde meydan düz söz konusu araştımaya bakarak Başkent Londra’üstelik ise %265’le ülkede kaydedilen en çok makine hırsızlığı artışı görülüyor

Makine hırsızlığı hastalık artıyor?

Sigorta şirketi LV=GI miftah hırsızlığı vakalarındaki artışın en önemli sebebi olarak anahtarsız otomobil teknolojilerini gösteriyor. en üst teknolojiye topluluk araçların çalınma olasılığının elan düşük olduğunu sanmak bayağı olsa birlikte anahtarsız otomobiller, doğru anahtarın mevcut olduğunu fikren arabayı ihanet etmek amacıyla sinyalleri taklit eden cihazları kullanan ara sıra uygulayım bilimi meraklısı suçlulara karşı savunmasız kalıyor. Bu teknolojileri kullanan hırsızlar arabaları saniyeler içerisinde hareket ettirebilmeyi başarıyor. Sigorta şirketi bulgularına bakarak, BMW, Mercedes, Lexus, Audi, Porsche, Tesla ve Jaguar Land Rover kabil sivri makine üreticilerinin hepsindeki anahtar hırsızlığı sigorta tazminatı başvurularının az daha yarısı anahtarsız otomobillerin çalınmasıyla münasebetli.

LV= GI Umumi Müdürü Heather Smith, “Anahtarsız otomobillerden, sürücülerin sadece bir iPhone üzerinden aracın açılmasını ve çalıştırılmasını sağlayıcı Apple’ın BMW ile yaptığı Ilan Key ortaklığına kadar otomobil teknolojisi ilerlemeye bitmeme ediyor. Fakat ne efsus suçluların araçları kabul etmek üzere kullandığı yöntemler da gelişiyor. Bu nedenle tüketiciler, güncel yenilikleri sezmek denemek ve kendilerinden ve araçlarından faydalanmaya çalışan suçlulara alın tıpkı hamle önde olduklarına güvenmek için ekstra önlem almaları gerekiyor” dedi.

Smith konuyla ilgili açıklamasında, “Polis Güçleri hoppadak elinden geleni yapabilir. Bu nedenle sürücüler hele ölçüsüz yahut özen çekmesi beklenen prestijli aynı kurgu kullanıyorlarsa araçlarını destek olmak üzere yapabilecekleri herhangi bir şeyi yapmalılar. Otomobil hırsızlıklarının iri bölümü insanların evlerinin yakınlarında gerçekleşiyor. Fakat teknolojinin daha bereketli anlaşılması ve beş altı dümdüz asayiş önlemiyle aracınızı hırsızlar için henüz birkaç fosforlu ağıl getirebilirsiniz” uyarısında bulundu.

Sigortacılar müşterilerini araçların güvenliği amacıyla ara sıra geçerliliği müdellel uygulama konusunda teşvik ediyor. Aracınızın güvende olması amacıyla anahtar cihazınızı güvende ve aracınızın dışında tutmanız, direksiyon kilidi gibi esirgeme önlemlerine yatırım yapmanız, araç izlem cihazları kullanmanız ve otopark ettiğiniz alanla ilişik ekstra tetik olmanız bu yöntemlerden bazıları.

Pandemide yaşam sigortası satışları yükseldi

 

Siber güvenlikte meslek açan sigorta uygulaması

 

Fitch sigorta şirketine verdiği yüreklilik notunu düşüncesiz çekti

 

Share: