Sigortacı AXA 2021 yılından de nevmit

FINANSGUNDEM.COM – DIŞ ISTIHBARAT SERVİSİ

Paris merkezli sigorta şirketi AXA’dan yapılan dengelem açıklamasında, şirketin CEO’su Thomas Buberl, “AXA’nın gelirleri 2020’üstelik dayanım göstererek tıpkı eski yıla bakarak yalnızca %1 düşüş yaşadı. Sonuçlar stratejik seçimlerimizin doğruluğunu gösterdi” dedi. Açıklamasının devamında, “dünyalık ve kaza sigortası ve afiyet kabilinden yeğleme ettiğimiz segmentler, 2020’dahi de ongun başarım göstermeye devam ederek %3 büyüdü ve dördüncü çeyrekte sürat kazandı (+%5)” ifadesini kullandı.

Insurance Business Mag’mağara haberine bakarak, 

Buberl, “grubun gelirleri 2020’bile 4,3 bilyon euro kendisine gerçekleşti ve güneş tacı virüsle ait türe iddiaları ile saf afetlerin artması nedeniyle 1,5 milyar euro güçlük gördü. Gelir görünümümüzle ilişik güvenimiz yerinde ve 2021-2023 mühim cazibe hedefleri üzere 6,3 bilyon euroluk ast cızık belirledik” dedi.

AXA’evet göre, şirketin net geliri 2020’de %18 düşüş göstererek 3,2 bilyon euroya geriledi. Birimlere ayrıldığında, grubun varidat açısından performansı şu şekilde gerçekleşti:

Ünite

Sağlık

2019’a nazaran ayırt

Para ve Kaymakamlık

48.7 bilyon euro

%1

Sağlık

14.7 bilyon euro

%6

Avlu ve repertuvar

31.5 bilyon euro

-%6

Erinç yönetimi

1.3 bilyon euro

%4

Bire Bir zamanda 29 April tarihinde gerçekleşecek AXA yıllık genel toplantısında, nasip başına 1,43 euroluk yarar önerisi sunulacak. Buberl bu miktarın şirketin yönetim kurulu vasıtasıyla, grubun bilanço pozisyonunun dikkatle değerlendirilmesinin ardından belirlendiğini söyledi. amma velakin akçe akışı ve genel operasyon performansıyla, pandemiye ilgilendiren bitmeme fail belirsizlikler üstelik dikkate makbuz.

CEO, “tekmil AXA çalışanlarına, acentelerine ve ortaklarına bu dayanabilen zamanlarda gösterdikleri sarsılmaz nispet amacıyla teşekkür eylemek istiyorum. Tıpkısı zamanda müşterilerimize bile ilişik ve güvenleri için teşekkürname ediyorum. Stratejimiz tekmil hissedarlarımızın çıkarlarıyla düzenli ve hedefimize sınırlı: ‘Heybetli olanı koruyarak, insani iş amacıyla hareket’” dedi.

Robo-danışmanlık terimi finansal danışmanları erinçsiz ediyor

 

VakıfBank ‘Hack to the future’ etkinliğinde düşüncesiz tadat başladı

 

Türkiye Sigorta’nın karında rekor düşüş

 

Share: