Taşınmazlar milyarderinin korkusu domino etkisi

FINANSGUNDEM.COM – DIŞ DUYUM SERVİSİ

Emlak milyarderi Tom Barrack KÖLE ticari mortgage piyasasının çöküşün eşiğinde olduğunu söyledi. Barrack’ın öngörülerine bakarak bankalar ve hükümet borçluları temerrütten uzak sancımak üzere lüzumlu önlemleri hızlı benzeri şekilde almazsa oluşacak domino etkisinin konuşu üzere sonuçları nâr olacak.

Los Angeles merkezli anamal şirketi Colony Capital’in CEO’akarsu ve başkanı olan Tom Barrack, yazdığı ikaz metninde korona virüsün ESIR ekonomisine etkileri sonucunda dolgun hacizler, tahliyeler ve bankaların kapanması kabilinden ekonomiyi dikçe etkileyecek senaryoların gerçekleşebileceğini söyledi. Açıklama Ilişki günü online yayıncılık platformu Medium üzerinden yayınlandı.

Barrack yazısında “Cesaret ödemelerindeki talebin sistematik düzeyde artması umulur. Bu domino etkisini tetikleyerek gayrimenkul piyasasındaki paydaşları az çok çabuk ve kırıcı tıpkısı ölçüde olumsuz etkileyebilir. Bu paydaşlara yer ve familya sahipleri, taşınmazlar geliştiricileri, otel işletmecileri ve onların kiracıları ve çalışanları üstelik karışma” ifadelerinde bulundu. Barrack’a göre oluşabilecek kriz Balaban Bunluk’ı gölgede bırakabilir.

Airbus 15 bilyon euroluk cesaret imkânı sağladı

 

Share: