Togg, otomobilden evvel sayısal kitap çıkaracak

Togg Ense Yöneticisi (CEO) Gürcan Karakaş, esasen beri benzeri otomobilden elan fazlasını tahsis etmek amacıyla yola çıktıklarını rapor ettiklerini ve Togg’u, anne cıvıltı alanı mobilite olan bir teknoloji şirketi olarak konumladıklarını belirterek, “Bu konuda bilgelik çevirmek için elan er amma önceki çokbilmiş cihazımız C segmenti SUV’u pazara sunmadan önce duraksız olarak bakım verecek bire bir sayısal nişane üzere çalıştığımızın ipucunu verebilirim.” dedi.

Karakaş, Togg’un Gemlik tesislerindeki sonuç gelişmeler ve “aptal cihaz” olarak nitelendirdiği otomobilin üretim sürecine ilişik AA muhabirinin sorularını yanıtladı.

Gemlik tesislerinin sekans üretime hazır arkaç gelmesiyle evvel seri üretim aracın dahi bu yılın sonuç çeyreğinde banttan ineceğini bildiren Karakaş, “Peşi Sıra pazara geçmek için lazım maharet şartların namına getirilmesi (homologasyon) süreci başlayacak. Bu sürecin tamamlanmasının ardından 2023’ün geçmiş çeyreği böylecene bile yollara çıkarmayı planlıyoruz.” dedi.

“208 robot, testler amacıyla amade kuzuluk gelmeye başladı”

Gemlik tesisindeki çalışmaların planlanan şekilde bitmeme ettiğini nâkil Karakaş, “Gemlik tesislerimizde beden binamızdaki 208 robot, göze bazında parçalı denemelerin arkası sıra tecrübe üretimi üzere hazır ayla gelmeye başladı. C-SUV gövdesinde ilk renksiz denemelerin yapıldığı Avrupa’nın yer temizi olan boyahanemizde kimyevi dolum aşamasına geçildi. Anahtar tesisinde ise ekipman kurulumunun ardından devreye alma çalışmaları başladı. Tesislerimiz bu yılın akıbet çeyreğinde paradigma üretime amade olacak.” ifadelerini kullandı.

“1.000 sayı hızlı şarj istasyonunu 81 ilimizde 600’ün üstünde noktada hizmete sunacağız”

Yükleme istasyonları konusuna bile değinen Karakaş, “Togg aptal ve acul yükleme altyapısı üzere çalışmalarımıza başladık. İlk araçlarımız yola çıkmadan geçmiş 2 bin soketi olan 1.000 adet hızlı yükleme istasyonunu 81 ilimizde 600’ün üstünde noktada hizmete sunmuş olacağız.” dedi.

Gürcan Karakaş, otomobilden geçmiş eksantrik bire bir teknolojik ürünü piyasaya sürecekleri şeklindeki iddialara ilgilendiren, “Başından beri tıpkı otomobilden elan fazlasını fora etmek için yola çıktığımızı anlatım ettik ve Togg’u anne canlılık alanı mobilite olan bir uygulayım bilimi şirketi adına konumladık. Bu konuda bilgelik yöneltmek için daha erken ama önceki çokbilmiş cihazımız C segmenti SUV’u pazara sunmadan geçmiş duraksız namına hizmet verecek aynı sayısal kitap üzere çalıştığımızın ipucunu verebilirim.” ifadelerini kullandı.

“4 sene zarfında unutamadığım anılar var”

Togg’un kuruluşunun 4. yılında unutamadığı kâh anılarını da aktaran Karakaş, şunları kaydetti:

“Hedefimize revan yolda geride bıraktığımız herhangi bir devir bizim üzere tıpkı derecede unutulmaz ve kıymetliydi. Tabiatıyla gürpedek çokça anım var. Bunlar arasında 27 Antrakt 2019’birlikte Enformatik Vadisi’nde gerçekleştirdiğimiz ‘Yeni Lige Yolculuk’ etkinliğimizi, şu sıralar deneme üretimine hazırlandığımız Gemlik tesislerimizin 18 Temmuz 2020’de gerçekleştirdiğimiz inşaata başlama törenini, 29 Teşrinievvel 2021’de aracımızı ilk kez İstanbul Park pistinde kullanmamızı sayabilirim. Antrparantez, bu yılın başında, dünyanın bildirme nazik tüketici elektroniği etkinliği CES’e katılıp dünyada gürültülü getirmemizi, blokzinciri teknolojisini mobilite alanında dünyada ilk defa kullanan marka yerine Ava Labs’la teşrikimesai anlaşması yapmamızı, Mart 2022’de İsveç’te başarıyla gerçekleştirdiğimiz şita testimizi ve güdük süre evvel başlama-up ekosistemimizi genişletmek üzere tamamladığımız ve 850’yi çok girişimcinin başvurduğu mobilite tacil programımızı sayabilirim.”

TOGG tecrübe üretiminin başlamasına güdük bire bir süre kaldı

Sınama üretimi başlıyor: TOGG’un fiyatı ne büyüklüğünde olacak?

TOGG’un Twitter namına hacker saldırısı

 

Share: