Ukrayna Iktisat Bakanı Sviridenko, Acun Iktisadi Forumu’nda konuştu Açıklaması

Ukrayna Tutum Bakanı Yuliya Sviridenko, Ukrayna’nın, bu savaştan galip çıkması üzere desteğe ihtiyacı olduğunun altını çizerek, “Bu yüzden demin işbirliği yapmalıyız. Zaferimizi çurlatmak amacıyla bize cebe ve gelgel defans sistemi sağlamanın tıpkı yolunu bulmalıyız.” dedi.

Bakan Sviridenko, Dünya Ekonomik Forumu (WEF) kapsamında “Güvenliği ve Barışı Baştan Inşa Etmek” başlığıyla düzenlenen oturuma katılarak benzeri konuşma yaptı.

Devam fail Rusya-Ukrayna savaşına değinen Sviridenko, Ukrayna’nın savaşmaya bitmeme ettiğini söyledi.

Sviridenko, “Ordumuz, askeri teknolojiyi örtmek için haddinden fazla aceleci bir şekilde terbiye alabilir ve tığ bunun cidal sahasında kuşkusuz kullanmamız gerektiğini biliyoruz. Biz, bu bilgiyi gidermek istiyor, nazirsiz tıpkı deneyim adına dünya ile paylaşmak istiyoruz.” dedi.

Ukrayna’nın hem soylu erki hem dahi askeri yerine ayrımsız savaşta olduğunu tamlayan Sviridenko, ülkesinin enerji altyapılarının, füze saldırıları altında olduğuna meni etti.

Sviridenko, bu savaştan galip çıkmaları için desteğe ihtiyaçları olduğunun altını çizerek, “Ukrayna’nın bu savaşı kazanacağından kimsenin şüphesi bulunmayan. Ukrayna Oran Başkanı Volodimir Zelenskiy’nin dediği üzere, çok zamanımız yok. Bu yüzden şimdi işbirliği yapmalıyız. Zaferimizi çurlatmak amacıyla bize silah ve çekicilik defans sistemi sağlamanın bir yolunu bulmalıyız.” diye niteleyerek konuştu.

Sviridenko, savaşın, günden güne Ukrayna’ya henüz bati yıkımlar getirdiğini üstelik sözlerine ekledi.

Share: