Valilik duyurdu! 15 dönüş süresince yasaklandı

Akıbet günlerde artan vakaların önüne boşamak üzere Sakarya Valisi Yoğun Oktay Yaya Kaldırımı başkanlığında alışılmadık toplanan İl Hijyen Oturmuş, Kovid-19 salgınının seyrinde gelinen aşamada bazen tedbirleri gözden geçirerek bakir kararlar aldı.

NİKAH, DÜĞÜN VE SPOR FAALİYETLERİ 15 GÜN BOYUNCA YASAKLANDI

Buna göre, 1 Mart’tan itibaren 15 devir süreyle kent genelinde dernek, şiar, nikah, kız rıza kabilinden etkinliklerle gelişigüzel tam spor salonlarının faaliyetlerinin yasaklanmasına karar verildi. Beyaz Perde salonlarının faaliyetlerine sunulan meydanlık da 1 Nisan’a kadar uzatıldı.

Şehirde görev fail mecmu muhtarlara, Kovid-19 ile savaşım amacıyla alınan değişmeyen ve tedbirlerin takibi ve uygulanmasında mecmu izin ve bastırık verildi. OSB ve sıradan sanayi sitesi kabilinden aksiyon yerlerinde da ‘Hayat Eve Sığar’ kodu sorgulaması yapılacak.

Apartman, şehir gibi yerleşim alanlarındaki aynı araya gelinen kuma yararlanma alanları, kuma yerleşme mekanı şeklinde mergup mekanların kapatılması kararlaştırılırken, evlerde dönüş, tevellüt, taziyet, kutlama veya buna benzer insanların aynı araya gelmesine neden olan etkinlik ve buluşmaların yasaklanmasına karar verildi.

Eş: İnaktif aşının mutasyondan birkaç etkileneceğini söylemiştik

 

Karadeniz’e ‘mutant virüs’ uyarısı

 

Kademeli normalleşme İstanbul’dan başlar mı?

 

Share: