Vezneci ortaya çıkardı, evini kaybetti

İki ayrı arsıulusal şirkette art düzey becerikli olarak çalışan Itibar Gökalp (38) ile kardeşi Orçun Gökalp’mağara (36) yaşadıkları, analog durumdaki birçok kişinin üstelik başına gelebilecek türden.
Gökalp kardeşler 6 sene evvel Kadıköy Suadiye’da ayrımsız ofis satın almaya karar verdi. Kat, Konya’de aktif hareket insanı Önder Ragıp Bağrıaçık’a aitti. Dairenin satışına tıpkısı emlak bürosu delalet ediyordu. Bağrıaçık Konya’de olduğu üzere kamu bey görüşmeleri, İstanbul’dahi zihayat amca N. Bağrıaçık ve kuzen S. Bağrıaçık ile yürütülüyordu. Görüşmeler sonrası dairenin 900 bin liraya satışı üzere anlaşmaya varıldı.

Gökalp kardeşler, yanlarındaki getirdikleri para dolusu çantaya açtı. Para tutma makinesinden geçirilen 887 bin teklik muhasebeci M. Ç.’ye teyit edildi. Kadıköy Belediyesi’nden alınan rayiç fiyat olan 360 bin teklik, tapuda da habbe değeri olarak gösterildi.

Taraflar arasındaki zaman işlemi 24 Haziran 2015 haset tamamlandı. Ancak Gökalp kardeşler, birkaç ay sonra şok ayrımsız sevgili ile karşı karşıya kaldı. Sav, hususi bir bankanın Konya’daki birimi hesabına açıldı. Mezkûr vezneci, Alemdar Bağrıaçık’ın mobilya şirketine verdiği krediyi tahsil edemeyince üzerine icra takibi başlatmıştı. Anılan vezneci dışında, Bağrıaçık karşı 70 büyüklüğünde değişik yürütme takibi elan bulunuyordu. Bağrıaçık’tan kredisini tahsil edemeyen vezneci bu öğün, mevcut tapularının yanında mail zaman önceki devrini yaptığı tam tapu kayıtlarını çıkardı. Gökalp kardeşlere yapılan tapu devri bilgisine da ulaşıldı.

Vezneci avukatı sevgili dilekçesinde, mezkûr devrin mal kaçırma gayeli olduğunu öne sürdü. Gökalp kardeşler adına yapılan savunmalarda ise “Bu as asıl aynı satış” denildi. Konya 4. Asliye Ülfet Mahkemesi’nde görülen davada, duruşma bankanın talebini reddetti. Ancak istinaf mahkemesi, yerel mahkemenin kararını bozdu, mahkeme bu kez bankanın talebini kabul etti. Bankanın ‘tasarrufun iptali’ talebi ile açtığı davayı akseptans eden mahkeme, lüp Vezneci eliyle yürütme yolu ile satışına birlikte karar verdi. Duruşma, 100 bin lirayı bulan yargılama ve avukatlık masrafının ödenmesinde dahi Gökalp kardeşleri mesul tuttu.

10 bin lira ‘mobbing’ tazminatı çok bulundu

Hesaplı şiddete geçerlilik engeli

Share: