Watchstone, KPMG davasında Mishcon birlikte Reya’yı vurdu

FINANSGUNDEM.COM – DIŞ ISTIHBARAT SERVİSİ

İngiltere’nin önde gelen ahbaplık şirketi Mishcon de Reya’nın esas etmesi gereken faziletli profilli tıpkısı davası henüz var. Ortaklık Hiscox Action Group ve Hospitality Insurance Group’un müdahil olduğu iş kesintisine menent olacak aynı dava üstünde çalışıyordu.

Vaktiyle Quindell kendisine bildik Watchstone Group Plc, kullanılmamış gelişmelerle ilişik ayrımsız açıklamada bulunmadı. Fakat yüksek tecim mahkemesi, Mishcon birlikte Reya LLP’yı şirketin türel temsilcisi kendisine belirledi.

Insurance Business Mag’in haberine göre bakir açılan davayla ilişkin henüz kapsamlı vukuf paylaşılmadı. Ancak sav KPMG’ye yönelik umumi ticari kontratlar ve düzenlemelerle ilgili aynı şikayet konusunda açıldı. Farklı davacı ise Quindell Business Process Services Limited.

KPMG saymanlık düzenleyicisi Financial Reporting Council tarafından 2018’üstelik kınanmış ve cezaya çarptırılmıştı. Bunun nedeniyse, Quindell’mağara 31 Çatlak 2013 tarihinde sona aziz bölüm için açıkladığı finansal verilerin denetimiydi.

Ağustos ayında Watchstone ayrı ve konudan bağımsız tıpkı dava açarak, Dört Iri muhasebe şirketinden birini suçlamıştı. Davada Dorsey & Whitney LLP’nin avukatları tarafından katakulli edilmişti ve sigorta teknolojileri sağlayıcısı PricewaterhouseCoopers (PwC)’dan 63 milyon paunt ödence murat etmişti.

İddiaya bakarak PwC yasadışı bire bir şekilde, muamma bilgileri Slater and Gordon’a aktarmıştı. Müşareket Quindell’mağara hevesli hizmetler birimini mübayaa sürecindeydi.

Moody’s’den sigorta şirketlerine radde uyarısı

 

Murafaa Axa Sigorta’yı suçlu buldu

 

Sigorta şirketleri iki cephede dahi kaybediyor

 

Share: