Yabancıya basamak satışı yasaklanacak

Kanada’birlikte Justin Trudeau hükümeti yabancılara 2 yıl süresince hane satışını yasaklayacaklarını açıkladı. bahis konusu tasa artan fiyatlar cihetiyle aile almakta zorlanan Kanadalıları korumayı amaçlıyor. Yabancıya koca yasağı halihazırda ülkede mihman yurt izni olanları ve yabancı öğrencileri kapsamayacak.

Habertürk’te vadi düzlük habere bakarak, sonuç 1 yılda Kanada’da sayı farkı familya fiyatlarında tahminî yüzdelik 20 artış yaşandı. Bu yükselişte Kanada Form Bankası’nın 2020 sonrasında pandemiyle mücadele amacıyla faizleri indirmesi etkili oldu. Faizlerin düşmesiyle göz talebinde artım yaşandı.

Yabancıya eş dışında Kanada hükümeti antrparantez sülale alıp bir evi bire bir yıl ortamında satanlardan kesilen vergiyi da artıracak. Bu algı artışıyla yatırım amaçlı talebin kısılıp evvel evini alacaklar için piyasanın rahatlatılması hedefleniyor.

Son açıklanan verilere göre Kanada’nın sunu büyük şehri Toronto’da mart ayında satışı gerçekleşen konutların ortalama fiyatı 1.2 milyon Kanada Doları kendisine açıklandı. Bu mart itibarıyla sayı farkı bey fiyatının yıllık yüzde 18.5 arttığı anlamına geliyor.

Ancak küçük ay ayında sayı farkı bedel şehirde 1.3 milyon dolar adına açıklanmıştı. Uzmanlar düşüşte güzeşte kamer Kanada Hat Bankası eliyle alınan 25 baz puanlık faiz artırım kararının enerjik olduğunu söyledi. Bu sebeple şehirdeki bütün ev satışları da güzeşte yılın bir ayına göre yüzdelik 30 geriledi.

Kanada’üstelik enflasyon yüzdelik 5.7 ile 30 yılın zirvesine yükseldiği üzere önümüzdeki aylarda faiz artırımlarının devam etmesi beklenirken, yabancıya as yasağının bile etkileri gözlemlenecek. Fakat uzmanlar balaban şehirlerde bile yabancılara hane satışının toplanmış koca içindeki oranının çok erdemli olmadığını, dolayısıyla fiyatlarda iri bir düşüş yaşanmayabileceğini belirtiyor.

Avustralya’da basamak değerindeki artış devam ediyor

 

İngiltere’da basamak fiyatlarında rekor çoğalma

 

Japonya’dahi bölük başlangıçları beklentilerin üstünde arttı

 

Almanya’üstelik konut fiyatlarında rekor artım

 

Share: