Yakınları Kahramanmaraş’ta enkazda küsurat Hatice, depremzedelere müzaheret için çalışıyor

Kahramanmaraş merkezli 10 ili etkileyen depremler nedeniyle yakınları depresyon altında mütezayit Kırklareli Üniversitesi öğrencisi Hatice Saf Baytürk, sarsıntı bölgesine henüz aşkın yardım gönderilmesi için vahim çabalama gösteriyor.

Kırklareli’nde, Il öncülüğünde AFAD İl Müdürlüğü koordinasyonunda planlı kampanya kapsamında vatandaşlar yardım malzemelerini Bilgisizlik Merkezi’ne getiriyor.

Kahramanmaraş doğumlu Hatice Aydın Baytürk dahi getirilen yardımları tertip ederek kutulara dolduruyor.

Baytürk, AA muhabirine, eğitim bilimi öğretimi için iki yıl önce ailesi ile Kahramanmaraş’tan Kırklareli’hangi geldiğini söyledi.

Hareket zımnında birçok akrabasının Kahramanmaraş’ta enkaz altında kaldığını tamlayan Baytürk, “Bizim evimiz bile karışma kalkmak için birçok akrabamızın ve bir nice kişinin evleri çökme durumda. Geride haddinden fazla çok ızdırap, çok çok ajanda, çok fazla üzüntü bırakıyoruz.” dedi.

Evde oturup yakınmak adına müzaheret kampanyasına destek yüklemek istediğini anlatan Baytürk, şöyle bitmeme etti:

“Elimizden ne sağlık bilemiyoruz fakat burada gördüğünüz birçok insanla beraber imge uğruna çalışmalara bitmeme ediyoruz. Buraya gelen her bir ürün esasta tıpkısı ümit, bire bir insanın umudu. Buraya umutla geliyor buradan umutla gidiyor. Bizler elimizden mevrut rastgele şeyi seferber kendisine yapmaya çalışıyoruz. Sözlerin bittiği dediğimiz düz burası. Dört gündür ağlayamıyoruz, içimiz bozuk amma bunu dile getirebilecek tek lügat namevcut. Tığ burada bu büyüklüğünde üzülebiliyorsak, onları düşünemiyoruz üstelik.”

Hareket bölgesine müracaat etmek amacıyla AFAD’a başvurduğunu dile getiren Baytürk, nerede görev verilirse yapmaya hazır olduğunu sözlerine ekledi.

Share: