Yalova’da arkadaşıyla çekişme eden öğrenciye müdürden yegâne başına bekleme cezası! Cet suç duyurusunda bulundu

Yalova’de Hüseyin Alkaş İlkokulu 4’üncü dershane öğrencisi 10 yaşındaki M.K.Ç., geçtiğimiz 24 Şubat’ta okulda arkadaşıyla cenk etti. Yaşanan görüngü sonrası oğlunun Başöğretmen M.F.A vasıtasıyla okulun bodrum katına indirildiğini anlatan ağababa Hasan Çağlı, depo, spor ve konuşma salonu namına de makbul katta çocuğunun bekâr bırakıldığını belirtti.

“SENİN BACAKLARINI KIRARIM” DİYE TEHDİT ETMİŞ

Bir çocuğun yegâne başına bırakılamayacağını savunan Çağlı, şöyle konuştu: “Oğlum lazım istemez okulda arkadaşlarıyla cidal ediyor. O esnada dershane öğretmeni öğrencileri alıp müdür hatır yanına götürüyor. Müdür Koca önce çocuğumu, ast depoya indirip tehdit ettiğini söyledi. ‘Senin bacaklarını kırarım, benzeri elan seni buraya atarım’ dediğini söyledi. Bunu uygun bana kendisi anlattı. O antlaşma okulun güvenli kameraların göstermesini istedim. Eksiklik 1’e indiyseniz şayet sonuçta beraber çıkmanız lazım’ dedim. ‘Hayır, yavru aşağıda kaldı’ deyince ben, ‘Sizinle çatmak istemiyorum, konuyu yargıya taşıyorum’ dedim.”

SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDU

Çağlı, 10-15 zaman boyunca bodrum katta çocuğunun karanlıkta bekletildiğini ve bunun oğlunun psikolojisini karşıt etkilediğini anlattı. Yalova Ululuk Hastanesi Bala Psikiyatrisi bölümünden tabir alan ağababa Çağlı, oğlunun stres ve dalgı bozukluğunun birlikte, konuşmada güçlük çektiğini belirtti. Yalova Cumhuriyet Savcılığı’na her an olayla ilişik cürüm duyurusunda bulunduğunu rapor fail Çağlı, konuyu bakanlık ve İl Milli Yetişek Müdürlüğü’ne birlikte şikayetlerini ilettiğini kaydetti.

“OĞLUMUN PSİKOLOJİSİ ALTÜST”

Terbiyeci tıpkı aileden geldiğini ve konuyla ilişkin de araştırı yaptığını anlatan Çağlı, çocukların bir tane başına spor salonuna indirilemeyeceğini belirterek, “Oğlumun psikolojisi karmakarişik. daha çok bu okulda bu şekilde benzeri yöneticinin olmasını istemiyoruz. Çocuğum okula karışmak istemiyor. Ego iki günden beri okula getiriyorum, ağlayarak idraksiz dönüyor. Olayı yeniden varagelmek istemiyor. Biz bu durumdan çokça erinçsiz.” ifadelerini kullandı.

“MÜDÜR GELDİ, ALDI GÖTÜRDÜ”

M.K.Ç. ise yaşadığı olayı, “O dolaşma arkadaşımla cidal etmiştim. Müdür geldi, aldı götürdü. 10-15 an tuttu. ‘Eğer bir elan cidal edersen seni buraya 1 saat koyarım’ dedi” ifadeleriyle anlattı.

Share: