Yalova Belediyesi Hatay’da depremin yaralarını sarmaya bitmeme ediyor

Kahramanmaraş merkezli 11 ili etkileyen depremler sonrasında Yalova Belediyesi’ne sınırlanmış ekipler çalışmalarını yoğunluklu namına Hatay ilinde gerçekleştiriyor. Yalova Uray Başkan Vekili Mustafa Çekingen öncülüğünde bölgede fariza fail ekipler depremin yaralarının sarılmasına apotr oluyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan vasıtasıyla inceleme ve eş güdüm çalışmalarında olmak üzere depremlerden etkilenen Hatay’üstelik görevlendirilen Yalova Şehremaneti Başkan Vekili Mustafa Kaçıngan, 3. posta bu bölgeye gitti. Bölgede çökme tahammül, günahsızlık, çatı denetleme üzere bir nice alanda hayatiyet yürüteç personele berkitme ekiple giden Güre, Antakya’üstelik çerge kentte mütezayit afetzedelerle bile bire bir araya geldi.

Çerge Kentte Afetzedelerle Ayrımsız Araya Geldiler

Karı ve Karı Hizmetleri Müdürlüğü personeli ile Hatay’a revan Başkan Vekili Pasif’a eşi Gökşen Tutuk, Başbuğ Yardımcısı Ahmet Sarıduman, Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Içtenlikle Yılmaz ile YANLIŞSIZ Öğür Karı Kolları İl Başkanı Selihan Dicle Şimşek dahi eşlik etti. Antakya’dahi oba kentte afetzedelerle tıpkı araya mevrut Kaçıngan ve eşi Gökşen Islakkarga, Yalova’da kendilerinin da yıllar önce tıpkısı acıları yaşadığını söyledi. “Bunun üstesinden hep birlikte el birliğiyle kalkacağız” diyen Çekingen, Yalova Belediyesi’nin tüm imkanlarıyla sahada olduğunu belirtti. Çadır kentteki vatandaşlarla yegâne biricik ilgilenen Tor çifti, afetzede çocuklara ve vatandaşlara mütenevvi hediyeler verdi.

Afetzede çocuklara baziçe parkı Yalova Belediyesi’nden

Yalova Belediyesi, Antakya’da bulunan oba kentte afetzede çocuklara bala parkı yaptı. Yalova Belediyesi Çocuk Parkı’nda afetzede çocuklarla dahi bir araya mevrut Tutuk çifti, burada çocuklara mütenevvi hediyeler sundu.

Tor eş güdüm toplantısına katıldı

Komutan Vekili Kaçıngan, Hatay’de görevlendirilen farklı belediyelerin başkanlarıyla Deprem Bölgesi Yardımları Eş Güdüm Merkezi’nde planlı toplantıya katıldı. Konya Büyükşehir Şehremini Meram İbrahim Altay, Bursa Büyükşehir Belediyesi Genel Yazman Yardımcısı Ahmet Ağa, Garaz Belediye Reisi Mustafa Kavuş, Selçuki Şehremini Ahmet Pekyatırmacı ve Karatay Belediye Reisi Hasan Kılca’nın katıldığı koordinasyon toplantısında rüesa Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmayan ile eş ölçülü çalışmaları değerlendirdi.

Çekingen’tan kentsel dönüşüme destek çağrısı

Buradaki toplantının arkası sıra Antakya’üstelik planlı gerileme tahammül çalışmalarını inceleyici Cesaretsiz, büyük yıkıma bozukluk olan depremden herkesin ibret çıkarması gerektiğini söyledi. Burada enkazlar beyninde açıklama eden Muhteriz, kentsel inkılap üzerine Yalova’da aktif vatandaşlara çağrıda bulundu. Cesaretsiz, “Yaptığımız say ile Yalova’de vatandaşlarımız çarkıt 6 kıvrım binasının yerine esasen 6 kıvrım ama kullanılmamış bina yapabiliyor. Bu durumu değerlendirsinler ve bu tahavvül için girişim atsınlar. Bizler Yalova’mızda sakat 5-6 kıvrım binalar yıkılsın, bakir 5-6 kıvrım yer sarsıntısı yönetmeliğine akıllıca yapılar yapılsın istiyoruz. Hemşehrilerimizin 50 almanak binalarda depreme yakalanmalarını istemiyoruz. Onun üzere bir dakika evvel kentsel dönüşüme girmelerini istiyoruz. 99’dan önce yapılmış binalarımızın tıpkı dakika ilk kentsel dönüşüme girmesi gerekiyor zira onlar radyan temeli sıfır, hazır betonun kullanılmadığı binalar. Zımnında 5-6 eğik binaların kentsel dönüşüme girmesini tığ bunun amacıyla istiyoruz. Bakın Antakya’üstelik yürüyoruz. Burada 5-6 kıvrım binalar dahi 2 kıvrım binalar da yıkılmış durumda. Bunların çoğu 99 öncesi. Onun üzere vatandaşlarımız duyar olsun. Kentsel tahavvül için bize bindi versinler” dedi.

Pasif, çatı risk analizi çalışmalarını yürüten ekiple de tıpkısı araya gelerek çalışmalarla ait bilgiler aldı.

Antakya ile Yalova Ahi Şehir Oluyor

Antakya Bindi Hizmetleri Müdürlüğü’nde Antakya Belediye Reisi İzzettin Yılmaz ile bir araya mevrut Cesaretsiz, burada yaptığı açıklamada Antakya’yı kardeş kent zar ettiklerini söyledi. “Hatay’ın, Antakya’nın yaralarını eksiltmek için Yalova Belediyesi kendisine cemi imkanlarımızla buradayız” diyen Islakkarga, “Devletimiz, milletimiz güçlüdür. Bunun birlikte üstesinden kalkacağız. Antakya imdi bizim ahi şehrimiz. Mecmu imkanlarımızla daha çok buradayız. Antakya’nın yaralarını sarıp, hep gelişigüzel burayı kalkındıracağız. çıktı tığ Hataylıyız, sizler birlikte Yalovalısınız” şeklinde konuştu.

SELIM Fırka Avrat Kolları Genel Merkezi aracılığıyla başlatılan “Sıcak Sofralar Yeniden Kurulsun” aş damı seti kampanyası çerçevesinde Yalova İl Eş Kollarının hazırladığı ayrımsız kamyon dolusu grup bile Komutan İzzettin Yılmaz’ın ekibine teyit edildi. Yılmaz, gösterilen andıran rabıt ve dikkat dolayısıyla Yalova Belediye Başbuğ Vekili Mustafa Ürkek ve ekibine teşekkürname etti. Yılmayan, Yalovalılara gösterdikleri üstün hız ve desteklerinden ortalık selamlarını iletti.

Yalova Belediyesi tamlık imkanlarıyla bölgede çalışıyor

Yaraları temizlemek için geçmiş günden itibaren sarsıntı bölgesinde çalışmalarını sürdüren Yalova Belediyesi ekipleri, arkalama malzemelerinin dağıtımından konteyner şehir kurulumlarına, çocuklara baziçe alanları oluşturulmasından bina riziko analizlerine kadar gerekseme mahsus rastgele konuda durmadan çalışıyor. – YALOVA

Share: