Yatırımcısına yeryüzü çokça kazandıran iller

Müşareket açıklamasına bakarak, hepsiemlak, devlet genelindeki verilerden oluşturduğu Ocak 2022 Yurt Endeksi verilerini duyurdu. Fihrist verileri, 3 balaban ilde satılık konutların ayrımsız sene içerisindeki bedel değişimini dahi ortaya koydu.

Açıklanan verilere göre, son tıpkı yılda 3 iri yer içre yatırımcısına sunma çokça kazandıran yüzde 118 artışla İstanbul oldu. İstanbul’u, yüzde 104 ile Ankara ve yüzdelik 84 ile İzmir strateji etti.

İstanbul, toprak genelinde yatırımcısına kazandırdı ve ev ayında ilçelerindeki satılık konutlarda tıpkısı geçmiş yıla nazaran yüzdelik 75’in üstünde metrekare karşılık artışları gözlemlendi.

Ümraniye yüzde 179 ile önce tam yer alırken, yüzdelik 100’ün üzerinde artışın olduğu ilçeler; Gaziosmanpaşa, Maltepe, Bağcılar, Bakırköy, Kadıköy, Başakşehir, Üsküdar, Ataşehir, Çekmeköy, Sancaktepe, Kartal, Avcılar, Kağıthane, Beylikdüzü, Pendik, Bahçelievler, Beşiktaş, Silivri, Şişli, Büyükçekmece, Eyüpsultan ve Beykoz kendisine sıralandı.

Zeytinburnu’nda fiyat artışı yüzde 99 kendisine gerçekleşirken, Küçükçekmece’bile yüzdelik 98, Sultangazi’de yüzdelik 94, Esenyurt’ta yüzde 86, Sarıyer’birlikte yüzde 85, Beyoğlu’nda yüzde 77 ve Fatih’te yüzde 75 kıymet artışları oldu.

Ankara’da Etimesgut evvel tam

Hepsiemlak’ın Ev 2022 Yurt Endeksi verilerine bakarak, Ankara satılık bölük piyasası akıbet bir yılda yükselişe geçti. Serencam tıpkı yılda yüzde 121 fiyat artışıyla önceki sırada vadi düzlük Etimesgut’u, yüzde 115 ile Çankaya, yüzde 109 ile Pursaklar, yüzdelik 107 ile Sincan, yüzdelik 105 ile Gölbaşı, yüzdelik 101 ile Yenimahalle, yüzdelik 95 ile Keçiören, yüzdelik 89 ile Altındağ, yüzdelik 83 ile Mamak ve yüzde 71 ile Polatlı strateji etti.

İzmir, satılık konut piyasasındaki hareketliliğini bu yıl zarfında dahi korumaya devam etti. Fiyatı yer çokça mütezayit ilçelerin başında yüzdelik 150 ile Foça geldi. Seferihisar, Dikili, Menderes, Urla ve Çeşme’birlikte artışlar yüzdelik 100’ün üzerinde olurken, Menemen’de yüzde 99, Gaziemir’bile yüzde 91, Balçova’da yüzdelik 87, Karşıyaka’da yüzde 86, Buca’da yüzde 83, Karabağlar’da yüzde79, Çiğli’birlikte yüzde 76, Bornova’da yüzdelik 68, Konak’ta yüzde 67 ve Bayraklı’da yüzde 56 kıymet artışları gerçekleşti.

Ilgi! Değerli ev vergisinde serencam günler

 

Ev zammında geçmiş 10’a Türkiye’den üç şehir girdi

 

Ev satışlarında artım

 

Share: