Zürich Sigorta’dan ruh sağlığı uygulaması

FINANSGUNDEM.COM – DIŞ HABERLER SERVİSİ

Zürich Sigorta Grubu’nun zir birimlerinden Zurich Dayanıklılık Çözümleri birimi işverenlerinin mental keyif sorunlarıyla uğraş etmesine destek olabilmek için bakir aynı sayısal eser kullanıma sundu.

Zurich Risk Yorum (ZRA) uygulaması şirketlerin mental keyif sorunları üzerine daha çok vukuf edinmelerini sağlıyor. Aplikasyon devir kriterlerine mecbur namına öneriler oluşturuyor. Insurance Business’ın haberine göre, ZRA uygulaması aynı paradigma soru yoluyla değişik kurumsal senaryoları teste tabi tutuyor. Bu sayede şirketler us sağlığı risklerinin belirlenmesi ve buna akıllıca önlemlerin alınması konusunda aynı paradigma öneriler çıkarıyor.

Finansgundem.com’un derlediği bilgilere göre, İngiltere’deki bütün şirketler için müft yararlanma imkanı sunan uygulama elden Zurich Sigorta müşterilerine yönelmiyor.

Zürich Metanet Çözümleri Afiyet Bölümü Başkanı Andrea Steer konuyla ait açıklamasında, “Çağcıl işyerleri devrimi pandeminin aynı sonucu kendisine muhteşem ölçüde çabuk ilerledi. Fakat amma velakin utanmak, ipham ve netlikten yoksun oluşmak özellikle gelecekte elbette çalışılacağı üzerine birçoklarının ileriye çevrik beklentilerini kararttı. Bu nedenle şirketler kendilerine engin düzentileme uygulamalarının yalınlık riskleriyle savaş etme üzerine yapabilecekleri ölçüde hangi yaptıklarını sormalı” ifadelerine meydan verdi.

Steer, Zürich Sigorta’nın ZRA uygulamasını kullanıma sunulmasının amacı yerine “müşterilerinin çalışan sağlığı ve refahı yönetimi konusundaki riskler karşı anlayışın geliştirilmesini terviç” taahhüdünü gösterdi. Sigorta şirketi ayrıca Kovid-19 pandesinin şirketlerin müteharrik sağlığı ve iç huzuru konusuna hangi kadar “kırılgan ve tabi” olduğunu bire bir misil elan gösterdiğini belirtti.

İngiltere Keyif ve Güvenlik İcra Dairesi’nin verilerine dikkat calip Zürich sigorta beyin sağlığı konusuyla ait şu istatistiklere ilgi çekti:

İşyerlerinde devamsızlık %50’den çok strese sınırlanmış koşullardan kaynaklanıyor.

Çalışanlardaki ateş ruh sağlığının işverenlere maliyetinin yıllık 45 milyar sterlinlik civarında olduğu aritmetik ediliyor ve bu rakamın yarısından dahası çalışanların gereğinden fazla işyerinde kalmasından kaynaklanıyor.

Bellek sağlığı sorunlarının çalışan başına ortalama maliyeti 1.475 ila 2.277 sterlin arasında değişiyor. Bu rakamlar amme ve hür teşebbüs ortada birlik gösteriyor.

İşle ilişkin stres, buhran ve ankisiyete nedeniyle 12,8 milyon çalışma günü kaybediliyor.

Hatır sağlığı konusuna engelleme üzere harcanan temas 1 paunt amacıyla sayı farkı 5 sterlin nema sağlanıyor.

Steer açıklamasında, “Uygulayım Bilimi kullanımının artması, insanların birbirinden uzaklaşmasının daha önceki görülmemiş ayrımsız seviyeye gelmesine öğün açtı. Temas ant amade olma mantalitesi ve çalışanların patronların çalışanlarını ilkah etmek için istirahat zamanlarında birlikte çalışıyor olması vakit kaybetmeden mental esenlik risklerinin artmasına öğün açıyor” dedi.

İş sağlığı uzmanı, “İşverenlerin bu risklerin istenmeyen sonuçlarını yöneltmek amacıyla kendi politikalarını geliştirmeye bitmeme etmeleri ve liderlik davranışı göstererek dosdoğru aynı mesai kültürü geliştirmeleri zorunludur. Kolektif namına canlı aynı ruh sağlığı cıvıl cıvıl ve sürdürülebilir şirketlere defa açacaktır” görüşlerine vadi verdi.

“Yekpare kapanma sürecinde tatil ve hareketi dengeleyin”

 

‘İngiltere makroekonomik tahminlerini güncelleyecek’

 

Eksiksiz kapanma sonrası aşamalı normalleşme planı

 

Share: