ABD’de MBA endeksleri ve faizler arttı

MBA’nın haftalık yayımladığı ve Foreks ile paylaştığı rapora göre, satın alma endeksi yüzde 1,8 artışla 269,7 puan olurken,  refinansman endeksi yüzdelik 0,1 artışla 3.850,4 puana geldi.

Mortgage faizleri 30 yıllık yüzdelik 3,23 (Geçmiş yüzdelik 3,08), 15 almanak yüzde 2,64 (Esbak yüzde 2,56), 5 almanak ARM faizi yüzde 2,84(Eski yüzde 2,83), 30 yıllık jumba faizi yüzdelik 3,33 (Geçmiş yüzdelik 3,23) oldu.

Mortgage ortalık endeksi haftalık hep mortgage başvurularını kapsıyor. Bu başvurular zarfında satın alma evet birlikte refinansman üzere yapılan bütün geleneksel ve büyüklük kurumlarına başvurularla sabit ve değişebilir faizli mortgage kredileri düzlük alıyor.

MBA satın alma endeksi, bir tane aile konutlarının satın alınması için yapılan bilcümle başvuruları kapsıyor. Indeks, amacına makul kendisine anadan görme ve amme kredileri oluşmak için piyasadaki bilcümle ürünleri içeriyor. Indeks, var olan konut satışlarını gösteren inanılır tıpkısı karine kendisine akseptans ediliyor.  

MBA refinansman endeksi, var olan mortgage kredilerinden refinansman için emniyet kurumlarına yapılan bilcümle başvuruları kapsıyor. Indeks, kül refinansman üzere yapılan mortgage yüreklilik faaliyetleri amacıyla iyi benzeri araz adına değerlendiriliyor.

Araştırma 26 Küçük Ay ile sona eren haftayı kapsıyor.

ABD’nin yeryüzü ünlü ve pahalı malikanesi satılıyor

Balaban AVM’ler bankalara geçebilir

 

Share: