ABD’de mortgage endeksleri düştü

KÖLE Mortgage Bankalar Birliği’nin (MBA) haftalık yayımladığı ve Foreks ile paylaştığı rapora göre, satınalma endeksi yüzdelik 3,1 düşüşle 261,4 puan olurken,  refinansman endeksi yüzdelik 4,6 düşüşle 3.022,0 puana geldi.

Mortgage faizleri 30 yıllık yüzdelik 3,17 (Esbak yüzde 3,18), 15 yıllık yüzdelik 2,56 (Geçmiş yüzdelik 2,53), 5 yıllık ARM faizi yüzde 2,54 (Önceki yüzdelik 2,81), 30 yıllık jumba faizi yüzde 3,34 (Geçmiş yüzde 3,30)  oldu.

Mortgage meydan endeksi haftalık bütün mortgage başvurularını kapsıyor. Bu başvurular süresince mübayaa ya birlikte refinansman üzere yapılan hep anadan görme ve azamet kurumlarına başvurularla çakılı ve değişebilir faizli mortgage kredileri vadi alıyor.

MBA satınalma endeksi, biricik ev konutlarının satın alınması için yapılan hep başvuruları kapsıyor. Dizin, amacına akıllıca kendisine anadan görme ve kamu kredileri atılmak üzere piyasadaki hep ürünleri içeriyor. Fihrist, var olan konut satışlarını gösteren güvenilir bir koku adına kabul ediliyor.  

MBA refinansman endeksi, var olan mortgage kredilerinden refinansman için güven kurumlarına yapılan bütün başvuruları kapsıyor. Endeks, eksiksiz refinansman amacıyla yapılan mortgage emniyet faaliyetleri üzere iyi bir nişan namına değerlendiriliyor.

Araştırma 28 Mayıs ile sona ermiş haftayı kapsıyor.

İngiltere’birlikte bölük fiyatları yüzde 10’un üzerinde arttı

Otomotiv pazarında yılın ilk 5 ayında yüzde 72 büyüme!

 

Share: