ABD’de mortgage endeksleri tuhaf seyretti

BENDE Mortgage Bankalar Birliği’nin (MBA) haftalık yayımladığı ve Foreks ile paylaştığı rapora göre, satınalma endeksi yüzde 2,6 artışla 301,9 fakül olurken,  refinansman endeksi yüzdelik 5,1 düşüşle 3.325,3 puana geldi.

Mortgage faizleri 30 yıllık yüzdelik 3,36 (Eski yüzde 3,28), 15 almanak yüzde 2,72 (Önceki yüzde 2,67), 5 yıllık ARM faizi yüzdelik 2,79 (Geçmiş yüzdelik 2,82), 30 almanak jumba faizi yüzdelik 3,40 (Geçmiş yüzdelik 3,34) oldu.

Mortgage etraf endeksi haftalık bilcümle mortgage başvurularını kapsıyor. Bu başvurular içinde satın alma evet üstelik refinansman amacıyla yapılan bütün anadan görme ve cesamet kurumlarına başvurularla sabit ve değişebilir faizli mortgage kredileri yer alıyor.

MBA satınalma endeksi, bir tane familya konutlarının satın alınması amacıyla yapılan hep başvuruları kapsıyor. Endeks, amacına akla yatkın yerine anadan görme ve amme kredileri tutmak için piyasadaki bilcümle ürünleri içeriyor. Dizin, var olan hane satışlarını gösteren inanılır tıpkı araz kendisine akseptans ediliyor.  

MBA refinansman endeksi, var olan mortgage kredilerinden refinansman üzere kredi kurumlarına yapılan hep başvuruları kapsıyor. Endeks, tam refinansman üzere yapılan mortgage itimat faaliyetleri için bereketli bire bir nişanlık kendisine değerlendiriliyor.

Araştırma 19 Mart ile sona eren haftayı kapsıyor.

KEZ ve KUL safları sıklaştırıyor

İngiltere bakım PMI 7 ayın zirvesinde

Avrupa’de ekonomi hızlanıyor

 

Share: