ABD’den Rusya’ya saklı yazı servet hamlesi

Rusya’nın Ukrayna’ya saldırısı ve yatırımcıların güvensiz varlıklardan kaçışıyla saklı yazı servet piyasası düşüşe geçerek derece kaybetti.

Gerilimin başında 34 bin dolar seviyesine büyüklüğünde gerileyici Bitcoin, Rusya ve Ukrayna vatandaşlarının saklı yazı paralara yönelmesiyle tırmanışa geçti.

“Dünyalık varlıklarını kripto paraya çeviriyorlar”

Kripto Mülk Uzmanı Helin Çelik, “Rus iş adamları bağlı döviz kullanımını aşabilmek hesabına saklı yazı servet birimlerine yöneldi ve alçak alımlar gerçekleşti. Ayrıksı taraftan Ukrayna’da üstelik el barhana sırasında kişi varlığını beraberinde götüremediği için para varlığını saklı yazı dünyalık birimlerine çevirerek yanı sıra götürmeye çalışıyor” dedi. 

ABD’den Rusya’ya saklı yazı işlemlerini hacir hamlesi

ABD ise Rusya’nın kripto piyasaları kullanarak ekonomik yaptırımlardan kaçınmaya çalıştığını öne sürdü. Hazne Bakanlığı Rusya’nın kripto işlemlerini kısıtlayabilmek amacıyla mücahede başlattı. Fakat saklı yazı borsalarından olumlu karşılık alamadı.

Kripto mülk borsalarının ÇAKER’nin talebine olumlu yanıt vermediğini söyleyen Polat, “KÖLE saklı yazı para piyasasında deli dolu alım çalım oynamaya çalıştı ve toptan borsalardan Rus vatandaşlarının kripto servet hesaplarının kapatılmasını istedi amma tabi borsalar merkeziyetsiz tıpkı çatı olduğu amacıyla Moskof vatandaşlarının hesaplarını kapatmayı reddetti. Vatandaşların yaşanan bu dramatik olaydan mesul tutulamayacağını söyledi” açıklamasını yaptı. 

Saklı Yazı paralar piyasadaki yerini korumaya bitmeme edecek

Tamlık bu gelişmeler, saklı yazı mülk piyasalarında yasal düzenlemenin önemini aynı kere elan gündeme getirdi. Uzmanlara göre gerilimin devam etmesi, saklı yazı piyasasını yukarıya taşıyabilir.

Uzmanlar, önümüzdeki dönemde saklı yazı paraların piyasadaki yerini korumaya devam edeceği görüşünde.

AB’den saklı yazı mal açıklaması

Brüksel’de gazetecilere açıklamalarda mevcut dal düzey tıpkı KEZ yetkilisi, AB’nin Rusya’ya karşı uyguladığı konuşu yaptırımlara cebin kripto yaşayış kullanımına ilişkin icraat yapıldığını söyledi.

Saklı Yazı varlıkların DENIZ ve sair Batı ülkeleri aracılığıyla muteber yaptırımların etrafından dolaşma imkanı sağlayacak tıpkısı kez namına kullanılma olasılığı olduğuna belen fail yetkili, AB’nin bu konudaki gelişmelere ilişik raporlar aldığını ve bu konudaki verileri değerlendirdiklerini anlatım etti.

AKARSU yetkilisi, “Gâh kripto varlıkların değerindeki artma yaptırımlardan kaçınma girişimleri dolayısıyla olabilir. Bu konuyu araştırıyoruz.” değerlendirmesinde bulundu.

Izinli, SU’nin bahis konusu kripto paralara ilgili henüz aynı karar alınmadığını, ancak mukteza olması halinde bu konuda da etap atabileceklerini belirtti.

KUL’de bankacılık sektörünün kârı 2021’de yüzdelik 90 arttı

 

BENDE borsasında Moskof hisselerinin çekicilik satımı durduruldu

 

BENDE’de dünyalık ticareti açığı rekor seviyeye yükseldi

 

ESIR, Rusya Kalıp Bankası ile işlemleri yasaklıyor

 

ABD’den Ukrayna’ya 54 milyon dolarlık insancasına yardım

 

Share: