AGESA art yönetiminde istifa

Övünç Zaimler, AGESA Hayat ve Tekaütlük Yönetim Kurulu Üyeliği’nden ricat etti. Şeriklik boşalan umumi heyet üyeliğine Erkan Şahinler’i atadı. Yönetim kurulundaki değişimle ilgili yerine KAP’a yapılan izah şöyle:

“umumi heyet, 10.02.2022 günlü kararıyla, üyelikten çekilme etmiş olan Övünç Zaimler’in istifası ile boşalan üyeliğe Erkan Şahinler’in TTK.’nun 363. maddesi layıkıyla evvel genel kurulun onayına sunulmak üzere, Sigortacılık ve Hususi Emeklilik Aranjman ve Bakı Kurumu onayına bağımlı yerine umumi heyet üyesi kendisine atanmasına değişmeyen verdi.”

KIVANÇ ZAİMLER KİMDİR?

Kıvanç Zaimler 1991 yılında İstanbul Beceri Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nden mezun olup, Berlin Maharet Üniversitesi’ndeki eğitiminin peşi sıra iş hayatına 1992 yılında başlamış ve 2008 yılına kadar sırasıyla Türk Ruh Endüstrisi, RAM Dış Tecim ve Aygaz şirketlerinde türlü idareci pozisyonlarında bulunmuştur.

2008 yılında Enerjisa’ya katılan Iftihar Zaimler, Enerjisa bünyesinde Ticaret Direktörü, Tevzi Şirketleri Umumi Müdürü, Eş Şirketleri Genel Müdürü ve son namına Enerjisa CEO’su kendisine görev yapmıştır. Zaimler, Orak Ayı 2018’den itibaren Sabancı Ana Ortaklık Erke Grup Başkanı kendisine görevini sürdürmektedir.

Sabancı Topluluğu’nda Enerjisa Enerji ve SabancıDx şirketleri Yönetim Kurulu Başkanı, Enerjisa Istihsal şirketi Umumi Heyet Komutan Vekili ve Aksigorta şirketi Umumi Heyet Üyesi olarak görev almaktadır.

Erkan Şahinler Kimdir?

Aç kariyerine 1990 yılında müstakil dış denetleme alanında başlayan Erkan Şahinler, 1993 yılından itibaren Sabancı Ana Ortaklık bünyesinde, azık, uluslararası ticaret ve sigorta sektöründe düzlük kayran şirketlerde çeşitli idarecilik görevlerinde bulundu. Şahinler, 2008 yılında Finansal İşler’den mesul Umum Müdür Yardımcısı kendisine Aksigorta ailesine katıldı. 2016 yılında Mali İşlerin birlikte Hasar fonksiyonundan de sorumlu oldu. Boğaziçi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü mezunu olan Şahinler, 1994 yılından bu yana Azade Muhasebeci ve Mali Danışman belgesi sahibidir.

Günün önemli iştirak haberleri 10/02/2022

 

Türkiye’nin yer hızlı büyüyen 100 şirketi açıklandı

 

Çanakkale Köprüsü’nü düz yazı fail Koreli ortaklık rekor kar etti

 

Share: