AgeSA Hanay ve Emeklilik’e yeni genel müdür yardımcısı 

Bireysel tekaütlük sektörü kuruluşlarından AgeSA’nın Pazarlama ve Takip Umum Müdür Yardımcılığı görevine Roşan Arzu atandı. 2017 yılından bu yana AgeSA İş ve Ürün Geliştirme Kol Müdürü olarak fariza fail Gönül, yıpranmamış görevine 9 Temmuz itibariyle başladı. 

Lisans eğitimini Mimar Sinan Üniversitesi Şehir ve Bölge Planlama bölümünde mütemmim Rağbet, hisse senedi hayatına iletişim araçları sektöründe başladı. Ayrımlı ceride ve dergilerde çalıştıktan bilahare İTÜ ve Louis Pasteur Üniversitesi’nde “Vukuf Toplum Teknoloji” alanında efdal lisansını tamamladı; 2003 yılında dahi Oxford Üniversitesi’nde Dümen Araştırmaları alanında erdemli lisans programını bitirdi. Istem, yüksek lisans eğitimlerinin ardından Tübitak’ta çalışmaya başlayarak pek çokça kuruma proje ve  danışmanlık yaptı. Sonrasında TEB’üstelik İş Süreç Yöneticisi görevini üstlenen Istem, 2012 yılında AgeSA’dahi Izlem ve Değişim Yönetimi Danışmanı yerine göreve başlayarak değişik görevlerde kayran aldı. 2017 yılından beri bile İş ve Kitap Ihya Takım Müdürü adına fariza yapıyor. 

Beniz yıla yakın eski

Türkiye’nin önde gelen bireysel tekaütlük ve hayat sigortası şirketlerinden AvivaSA Emeklilik ve Hanay, Türkiye’nin arz diri gruplarından Hacı Ömer Sabancı Holding A.Ş.’nin iştiraklerinden AK Emeklilik ile İngiliz Aviva Plc.’nin Türkiye’deki şirketi Aviva Hayat ve Tekaütlük’in birleşmesi ile 31 Ekim 2007 tarihinde kuruldu. 5 Mayıs 2021 yılı itibarıyla, Sabancı Holding ile iki yüz yıla andıran geçmişe sahip Belçikalı sigorta şirketi Ageas’ın denk biçimli iştirak prensibi doğrultusunda yola “AgeSA” ismiyle bitmeme eden şirketin hisselerinin yüzde 20’lik bölümü “AVISA” koduyla Borsa İstanbul’dahi prosedür görmektedir.

Share: