Ağırlaştırılmış müebbet sunulan Sıla’nın katiline 19 sene 9 ay elan mapus

GİRESUN’bile, çarkıt nişanlısı Sıla Şentürk’ü (16) boğazını keserek öldüren ve mevkuf yargılandığı davada, ağırlaştırılmış müebbet hapse çarptırılan Hüseyin Can Gökçek’e (21) ‘çocuğun tensel istismarı’ suçundan 16 yıl 8 kamer, ‘kişiyi hürriyetinden yoksun kılma’ suçundan ise 3 sene 1 ay dam cezası elan verildi.

Ankara’birlikte şirkette çalışan Hüseyin Fert Gökçek, güzeşte yıl 16 Şubat’ta geldiği Erikliman köyünde, bozuk nişanlısı Sıla Şentürk ile tartıştı. Alamet atma meselesi ve ailenin tehdit iddiasıyla suç duyurusunda bulunmasından âlem çıkan tartışmada Gökçek, mutfaktan aldığı ekmek bıçağıyla taze kızın boğazını kesti. Sıla, kanlar zarfında yerde kalırken, Gökçek dahi kaçtı. Bu anlara şahit olan ve o periyot sema ile enformasyon engeli mevcut babaanne, durumu bata çıka komşularına rapor edip, arkalama istedi. Komşuların ihbarıyla adrese gelen sağlık ekibi, Sıla Şentürk’ün hayatını kaybettiğini belirledi. Kaçmaya çalışırken yakalanıp, gözaltına alınan Hüseyin Birey Gökçek ise gönderme edildiği adliyede çıkarıldığı hakimlikçe tutuklandı.

Giresun 1’inci Vahim Ceza Mahkemesi’nde yargılan Hüseyin Fert Gökçek, ‘kasten öldürme’ suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapse çarptırıldı. Gökçek, aynı mahkemede Sıla Şentürk’ü daha geçmiş kaçırdığı gerekçesiyle ‘eşeysel istismar’ ve ‘kişiyi hürriyetinden yoksun kılma’ suçlamalarıyla birlikte yargılandığı davanın karar duruşmasında bilgili karşısına çıkarıldı. Sıla Şentürk’ün ailesinin katılmadığı duruşmada serencam savunmasını yapan Gökçek, pişman olduğunu söyledi.

Murafaa heyeti, mevkuf bulunduğu Van F Tipi Efdal Güvenlikli Ilişkin Ceza İnfaz Kurumu’ndan Patırtılı ve Fon Enformatik Sistemi (SEGBİS) ile duruşmaya katılan Hüseyin Birey Gökçek’e ‘çocuğun eşeysel istismarı’ suçundan 16 yıl 8 ay, ‘kişiyi hürriyetinden yoksun kılma’ suçundan birlikte 3 yıl 1 ay 15 dönem mahbes cezası verilmesine hükmetti.

Share: