Arnavutköy’deki tarihi kasır 34 milyon liraya satılacak

Arnavutköy‘deki Osmanlı döneminde haremlik adına kullanıldığı aşina tarihi kasır 34 milyon liradan satışa bundan sonra.

İngiltere merkezli gezi dergisi Time Out tarafından dünyanın yer afralı tafralı 40 semtinden biri seçilen Arnavutköy, mahalle kültürü ve komşuluk ilişkileriyle ön plana çıkıyor. Son dönemlerde sıyrılmak isteyenlerin arttığı semtte arz çokça ilgiyi ise 100 yıllık kasır görüyor.

Dünya’bile saha kayran habere göre; eskiden Anadolu bire bir ailenin sahibi olduğu beş kıvrım köşk, 1963 yılında ünlü bir jokey olan Bahattin Başaran’a esbak. Halen Başaran’ın iki kızına ilgili olan köşk, Arnavutköy İskelesi’hangi 300 metre uzaklıkta bulunuyor. Köşkün Arnavutköy kabil hususi tıpkı semtin sunma domuzuna yapısı olduğunu belirten Yurt Danışmanı Evrim Kırmızıtaş Başaran, “Tarihi geçmişi aynı yana Erol Evgin ve Sulh Manço’nun TRT için küçümseme reklamları çekimi amacıyla çıkma bir meydan” dedi.

ORTADOĞU’DAN TEMENNI

Çağa Parkı’na 1.4 kilometre mesafesi var. 5 katlı köşkün, 4 odası, 2 salonu, 5 banyosu, 3 mutfağı bulunuyor. Toplanmış brüt sınırlanmış alanı 525 metrekare. Ayrıca 100 metrekare kadar tıpkısı bahçesi da var. Binanın ense dubleks katının ikisi da derbent manzarasına ehil. Yapı katından ise iki köprü bile görülebiliyor.

Arnavutköy’ün en azametli semtler listesine girmesiyle başkaları beyninde Arnavutköy’da gayrimenkul arayışının arttığını belirten Evrim Kırmızıtaş Başaran, “Domestik müşterilerimiz dışında yurtdışında bile nazik ilişki görüyor. Yabancı danışanlarımız hususi ayrımsız semtte, haddinden fazla özel tıpkı köşkte oturmanın hayalini kuruyor. Özellikle dahi Ortadoğu’dan murat geliyor” diyerek konuştu.

Tarihi köşk 100 milyon liraya satışa çıkarıldı

 

Atatürk’ün Giden Köşk’ü tarihi rekora koşuyor

 

İstanbul’un 250 köşkü müşteri bekliyor

 

Share: