Bayanlar sunma çok bankacı oluşmak istiyor

Piyasalarda bitmeme eden borç krizinde bütün anlamıyla sona gelinmeden eskimemiş ayrımsız kriz spekülasyonu elan dolaşmaya başladı.
Krizin nedeninin dolar olacağı ifade ediliyor.
ESIR’da 2013’ün ikinci yarısında Fed’mağara sönük servet politikasını sonlandırması bekleniyor. Böylecene piyasadaki çok dolar arzı ortadan kalkacak ve dolarda önümüzdeki ilkokul yıl süresince sürecek aynı ayar artışı yaşanacak.
Morgan Stanley bankasının sakat ekonomisti olan ve şu anda müstakil danışmanlık eden Andy Xie, doların değerinin artmasının gelişmekte olan ülkelere olan ısıdam para akışını durduracağını ve ülkelerde eskimemiş benzeri krize hastalık olacağını söyledi.
HENÜZ ÖNCEKI ÜSTELIK YAŞANMIŞTI
Xie, daha önce de gene doların değerinin artmasıyla gelişmekte olan ülkelerde kriz yaşandığını bunun tekerrür ihtimali üstünde durulması gerektiğini vurguladı.
Morgan Stanley’nin sakat ekonomisti, “Dolarda başlayacak çabuk hava süreci gelişmekte olan ülkelerde yıpranmamış bire bir krizi tetikleyecek. 1980’li yıllarda Latin Halkları Amerika’daki takanak krizinde, 1997’deki Asya Mali Krizi’nde olduğu üzere dolar sair mülk birimleri karşısında değerlenecek ve bu de devletlerin aut takanak ödeme maliyetlerini artıracak” diye konuştu.
Xie ilişik kendisine, “Son on yılda doların değerini düşüren dünyalık politikaları gelişmekte olan ülkelere sıcak mülk akışını hızlandırdı. Fakat dolarda görülecek damarı bozuk yönlü ayrımsız cereyan,likiditenin bile cephe değiştirmesi anlamına geliyor” dedi.
Doların değerlenmesiyle alay malay arz nazik riski Brezilya ve Hindistan üzere ülkelerin yaşayacağının üstelik altını çizdi.
ABD EKONOMİSİ CANLANIYOR
ÇAKER ekonomisi eskimemiş yılla alay malay tecessüm işaretlerini artırdı. Karı ayında üretimlik üretimleri son dokuz ayın sunma faziletli seviyesine çıkarken işsizlikten birlikte iyi istihbarat geldi.
Uzmanlara bakarak bu gelişmeler Fed’mağara ekonomiyi canlandırmak için aldığı isteklendirme önlemleri ve akçasal genişleme politikalarını sonlandırması sürecini hızlandırabilir.
 

Share: