Bedelli askeriye yerlerinin açıklanması otobüs bileti aramalarını yüzdelik 135 artırdı

Yolculuk sitesi Enuygun’un verileri, bedelli askeriye yapacak kişilerin askerlik yerleri ve gönderme tarihlerinin açıklanmasından sonraki 3 saat zarfında otobüs bileti aramalarının yüzdelik 135 arttığını ortaya koydu.

Şirket açıklamasına göre, bedelli askerlik yapacak kişilerin askeriye yerleri ve gönderme tarihlerinin açıklanması, otobüs bileti aramalarının 3 saat içerisinde yüzde 135 artmasını sağladı.

Yapılan açıklamanın arkası sıra askeriye yerini öğrenenler ve gönderme tarihi 2 Küçük Ay olanlar otobüs bileti aramalarına yöneldi.

Enuygun.com’un verilerine göre 18 Familya tarihinde sunma çokça otobüs bileti araması yapılan önceki üç rota İstanbul- Amasya, İzmir- Erzincan ve Bursa-Amasya oldu.

Enuygun.com’un sevk tarihinden bir dönem öncesi olan 1 Gücük Ay tarihi için otobüs bileti verilerine bakarak rekor çoğalma Amasya şehrine ait.

Açıklamanın yapıldığı 18 Sülale tarihinde Amasya otobüs bileti aramaları benzeri dönem önceye bakarak yüzdelik 5233 artım göstererek rekor kırdı. Isparta otobüs bileti aramaları yüzde 3000, Manisa otobüs bileti aramaları yüzdelik 1250 ve Bilecik otobüs bileti aramaları yüzdelik 100 çoğalma göstererek Amasya’yı strateji fail şehirler oldu.

Açıklamada görüşlerine vadi sunulan Enuygun Otobüs İş Geliştirme Müdürü Yengi Sağlam, bedelci askerlik yerlerinin açıklanmasıyla birlikte Amasya ve Isparta kadar yoğun uçuş gerçekleşmeyen rotalara otobüs bileti aramalarının artmasının haddinden fazla normal olduğunu belirterek, “Zira az sayıda uçuşun gerçekleştiği rotalarda pervaz sayıları talebi karşılamıyor ve insanlar otobüsle seyahate yöneliyor.

Bilecik ve Manisa üzere hava meydanı sıfır şehirlerde askerlik yapacak eşhas ise gidecekleri yere elan konforlu bire bir şekilde istihsal etmek için otobüse yöneliyorlar diyebiliriz. Bu artışlar tabii kim irsal tarihleri yaklaştıkça bilet bulamama endişesine ya da bilet fiyatlarının artış ihtimaliyle üstelik yakından ilişkin.” ifadelerini kullandı.

Share: