Bulunak kodu öğrenme sayfası açıldı

Koca ve Yurttaşlık İşleri Genel Müdürlüğü Ofis Başkanı Levent Kalem, geçtiğimiz bölüm Türkiye Büyük Kavim Meclisi Zelzele Araştırı Komisyonu’nda yaptığı açıklamada yıpranmamış adrese daireleri aktardı. Vatandasların bazı adres atfetmek zorunda kaldığı, bu kapsam bile tartışmanın getirdiği, vatandaşların kargolarda vazıh adresini bayındır veremediğini, paslı olduğunu rapor eden Edip, “Vatandaşlar TC kimlik numarası ve açıkça adresi tedirgin oluyor. Bu projeyle 20-66-80-308 diyecek, dokuz rakam bu büyüklüğünde, ‘ adres kodu ‘ ayrıksı tek şeye ihtiyacınız yok “dedi.

Kodlu adres sistemi ekranı açıldı

Yazar açıklamasının devamında, “Diyelim ki biri size kargo yollayacak. ‘Adresin nedir?’, ‘Ya, bizim sokağı değiştirdiler sabık periyot ama’ Tek ülkü bulunmayan efendim, ‘206680308’ dediğiniz anda, alın canip o PTT ‘ye gidecekse veya tıpkısı yereçekse yahut e-ticaret gelecek aynı madde alacaksanız adres kodunuz orada … PTT bitirdi. Çocuğunuzu okuyacağınız imdi adres kodunuzu vereceksiniz Hepsinin altyapısı bitti, tam dairelerimizin adres kodu var. ” dedi.

BULUNAK KODU NEDİR?

DASK gerçek laf ile ait, “Bulunak kodu talih ve tamlık konutlara ilişkin 10 özel bir numaradır. 1 Mart 2013’den itibaren zorunlu deprem sigortası poliçesi ve elan aşkın işlemde kullanılmaya başlanıyor Zorunlu depremde kullanıma başlanıyor. Henüz fazla vukuf için adresinize ulaşmamızı ulaşmak! ” denildi.

ADRES KODU ÖĞRENME SAYFASI AÇILDI

Kodlu adres sistemi açıklamasının arkası sıra DASK bire bir duyuru yayımladı ve DASK sistemi üzerinden kodlu adrese bakılabileceğine düz verildi.

https://adreskodu.dask.gov.tr/

Linki kopyalayıp eskimemiş sekmede açın. Açılan sayfada BULUNAK KODU ÖĞREN kısmına tıklayın.

Henüz bilahare 5 adımı strateji edereke adres bilgilerinizi girin ve adresinizi girin.

Türkiye genelinde DASK’lılık oranı yüzdelik 56’ya ulaştı

 

Temas adresin 9 haneli numarası olacak

 

Share: