Çalışanların yüzdelik 62’sinin stresi arttı

Kullanılmamış çocuk çalışan esenliği platformu Wellbees’in Türkiye’dahi 10 şirketten 1.178 çalışanın katılımıyla yaptığı tıpkısı araştırı, temas 100 çalışandan 62’sinin akıbet benzeri yılı daha stresli geçirdiğini ortaya koydu.

Ankete katılanların yüzde 62’si son ayrımsız sene içre streslerinin arttığını rapor etti. Araştırmada, afiyet endişesinin birlikte kazançlı belirsizlikler, tembel kalma riski ve alarga düzentileme ile birlikte değişen mücahede kavramının stresi tetikleyen faktörler olduğu belirtildi.

Torunlar arasındaki farka bakıldığında ise sıkıntılı dışında yapılan araştırmalara eş bire bir sonuçla, Y kuşağının son bire bir yılı X kuşağına nazaran elan stresli geçirdiği görüldü.

Çalışmada bu durumun esas sebepleri; ‘Y kuşağının hem kendilerinin hem bile yaşça büyüklerinin sağlığı amacıyla endişelenmeleri’ ve ‘kariyer planı yaparken işleri yenilgi riskiyle yüz yüze kalmaları’ adına ifade edildi.

ODAKLANMA SORUNU ARTTI

Araştırmada özen çekici ayrıksı bazı noktalar şöyle:

• Pandemi öncesinde özellikle idarehane ortamının gürültüsü zımnında yaşanan odaklanma sorunu, açıktan faaliyet döneminde hizmet etmek amacıyla yarar ortamlar yaratılamaması nedeniyle arttı.

• Çalışanların yüzdelik 26’sı serencam bir yılda odaklanma sorunlarının arttığını belirtti.

• Kuşaklara bakıldığında ise odaklanmakta sıklet calip Y kuşağının oranının, X kuşağına bakarak yüzde 6 daha fazla olduğu ortaya bundan sonra.

• Mavera yandan, araştırmaya bakarak erkeklerin yüzdelik 54’ünün iş ortamı değişirken bu fehamet kadınlarda yüzdelik 87 oldu.

• Bu süreçte erkeklerin yüzdelik 19’u, kadınların ise yüzdelik 57’si ağız ağıza uzaktan çalışmaya başladı.

• Çalışmada, kadınların odaklanma üstüne daha değişken dönemlerden geçmelerinin, evde daha fazla çalışmalarından kaynaklandığı birlikte vurgulandı. Y kuşağı de X kuşağına göre yüzde 9 daha fazla tamamen açıktan çalışmaya geçti.

ESIR ordusundan korona virüs aşısı! Tüm varyantları misyon alıyor

 

39 üniversiteye ‘Avrupa’ vizesi bundan sonra

 

Korona virüs akciğerlerde hasar bırakır mı?

 

Share: